כל מה שחשוב לדעת על בידוד תרמי לבית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כל מה שחשוב לדעת על בידוד תרמי לבית  

מאת   28/10/2014 |  נצפה 2484 פעמים

המעטפת החיצונית של הבית משמעותית ליכולת של המבנה לשמור על טמפרטורה אחידה ועל חום פנימי או קרירות בעונת הקיץ. הפעלת מכשירי מיזוג אוויר תהפוך יעילה הרבה יותר כאשר ישנה שכבת בידוד תרמי בבית. את שכבת הבידוד ניתן להתקין במהלך תהליך הבנייה תוך טכניקות בנייה ירוקה או בשלבים מאוחרים יותר. בידוד תרמי הוא הזדמנות לצמצם את צריכת החשמל תוך צמצום הפעלת המזגן ושאר אמצעים לחימום או קירור הבית.

הפרשי הטמפרטורה בין הבית לבין הסביבה החיצונית הם אשר גורמים לבריחה של אנרגיה מבעד לקירות, כאשר מותקנת שכבת בידוד תרמי מתאימה בריחת האנרגיה מצטמצמת משמעותית. בני הבית יוכלו לחוש בקור של המזגן במשך זמן ממושך יותר בעונת הקיץ ובאמצעי החימום בעונת החורף. כמו כן, שכבת הבידוד מעכבת את השפעת הטמפרטורה החיצונית על הטמפרטורה בתוך הבית. בידוד תרמי הוא המפתח לשמירה על בית חם בעונת החורף תוך צמצום צריכת החשמל, אם יש בבית מכשירי חימום או קירור הפועלים בהתאם לתרמוסטט ההפעלה תהפוך חסכונית הרבה יותר.

כיצד מתקינים בידוד תרמי לבית?

אין כל ספק כי כל צרכן בישראל שואף לצמצם את צריכת החשמל, תעריפי החשמל היקרים מכבידים על הכיס ומעוררים דאגה עם כל הפעלה של המזגן בבית. עלויות של תהליך בניה של בידוד תרמי אפשר יהיה לכסות תוך צמצום צריכת החשמל, את העבודה יש לבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים המכירים היטב את חומרי הגלם ועושים שימוש ברכיבי מעטפת המספקים בידוד באיכות גבוהה.  מחקרים מציגים כי ההשקעה בהתקנת שכבת הבידוד מוחזרת בתוך שנים ספורות תוך חיסכון ארוך טווח ושיפור תחושת הנוחות בבית.  יהיו ימים בהם בני הבית לא ירגישו כל צורך בהפעלת אמצעי חימום או קירור על אף כי כל שאר השכנים כבר מפעילים את המזגנים מספר שעות. 

מטרתי בכתיבת המאמרים היא לספק ביקורת צרכנית נוקבת הנוגעת לתפעול של שירותים ומוצרים ישראליים שונים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה