אל תנסו להמלט מהמשימה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אל תנסו להמלט מהמשימה 

מאת   20/10/2014 |  נצפה 1838 פעמים

תולשים מזוזות ממשקופים, מציירים צלבי-קרס באספלט, מסוגלים לנקוט באלימות גופנית רק בדל יהדותך. מציאות נוראית חדשה זו נכנסה לחיינו המאוד שלווים ובטוחים במהירות רבה כל כך, שאנו עדיין לא מעכלים את המתרחש ומההלם איננו יודעים איך להתייחס לזה.
תגובת הרב ד"ר מיכאל לייטמן לכך היא שהיום הכל קורה מהר יותר ויותר, וכך האלימות הגוברת מואצת מרגע לרגע, מה שנתפס אתמול כאירוע הנוראי ביותר, נהיה היום אכזרי יותר. אירועי האתמול נעשים הנורמה וקורים אירועים נוראיים בהרבה יותר. את סיבתם של כל אלו תיארתי במאמר שהתפרסם בעיתון הניו-יורק טיימס ב 20 לספטמבר 2014. מעל חצי מיהודי אמריקה לא מרגישים קשר לארץ, מצרים על  יהדותם, אינם מבינים את משמעותה של אומתם, נסים ממנה, על ידי שאיפתם להתמוסס. אך יש לעמנו היהודי משימה!  ועל כן, אין  אחד שיברח מעמו, כפי שמייסדי התנועה הציונית בעבר עשו. על כן, דווקא ההתרחקות מעמם ומהמשימה שלו מזמינה את התוצאות האכזריות מצד האנטישמיים, האסלאם הקיצוני, והאחרים. אך ברגע שבו אנו נתחיל להישתמש באופן נכון בחכמת הקבלה ולעשות את משימתנו, כל אלו יירגעו, כפי שנאמר, שפרעה דוקא הוא ה מקרב את היהודים אל הבורא.

ההיסטוריה חוזרת, ברצוני להסב את תשומת הלב שלך לתקרית האנטישמית הנוספת שארעה בעיר ברוקלין שבארצות הברית ב 7 לאוקטובר. מנהל המרכז-היהודי הגדול בברוקלין הוכה באופן קשה. האירוע אירע בתום המשחק הספורטיבי בין קבוצות ניו-יורק ומכבי תל-אביב. בנוסף, השתתפה בהפגנה אחת מהקבוצות היהודיות הרבות שהיא אנטי-ישראלית, התומכת בכל, בהצהרות אנטישמיות, וישנן לא מעט שכאלה בקרב יהודים. בכל יום שעובר, מצב זה טראגי יותר, קצת מאוד ידוע אודותיו, כיוון שיהודיי אמריקה לא מעוניינים ליצור מזה הרבה רעש, בשבוע שעבר הם סגרו וידיאו העוסק בעל בהתקפות אנטישמיות באוניברסיטאות צפון-אמריקה.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן אומר על כך דבר אחד בלבד, שלאחר מאה שנים, ההיסטוריה חוזרת. וגם אז, קודם מלחמת-העולם השנייה "בעל הסולם" התריע על טרגדיות  מממשות לבוא והציע את האמצעי היחיד: איחוד עמנו היהודי לגילויו של הבורא ומשיכת האנושות כולה לאותה הפעולה.

בקרו אותנו גם באתר "קבלה לעם"

הבלוג האישי של הרב ד"ר מיכאל לייטמן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה