שיטות שונות לטיפול בפיסורה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיטות שונות לטיפול בפיסורה 

מאת   19/10/2014 |  נצפה 2877 פעמים

אלו הסובלים מהמחלה יתמודדו עם תסמינים כמו: דימום לאחר התרוקנות וכאב עז בעת פעילות מעיים. לרוב, ייגרמו הקרעים באזור בעקבות עצירות כרונית, אשר גורמת לצואה קשה היוצרת שריטות בעור ולעיתים, הקרע יכול להיגרם בעקבות מחלות מעיים שונות או בעקבות שלשולים כרוניים. לרוב, הפציעה הנוצרת מעמיקה עד לשרירי פי הטבעת, ובתגובה מתכווצים השרירים, מה שעשוי לגרום לכאב עז. הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת טיפול בפיסורה במספר צורות עיקריות שעליהן נפרט בהמשך.    

שיטת הטיפול השמרנית בקרעים בפי הטבעת  

טיפול בקרעים בפי הטבעת מתבצע לרוב באמצעים שמרניים, ומטרתו לאפשר לסדק להחלים באופן עצמאי תוך מספר שבועות. טיפול בפיסורה בגישה שמרנית נחלק לכמה סוגי טיפול:

טיפול בפיסורה באופן ניתוחי    

במקרים בהם השיטה הטבעית עבור טיפול בפיסורה אינה מסייעת באיחוי של הקרעים, או במקרים בהם מדובר בפיסורה חריפה, ימליץ הפרוקטולוג על טיפול ניתוחי לצורך פתרון הבעיה. השיטה הניתוחית לטיפול בקרע בפי הטבעת נחלקת לשני חלקים:

הניתוח הנעשה לצורך טיפול בקרע מתקיים במסגרת מחלקת אשפוז יום, כאשר הכאבים שלאחר הניתוח יעברו תוך מספר ימים, ואילו תוך כמה שבועות תושג החלמה מלאה. על מנת למנוע חזרה של התופעה, מומלץ לכל הסובלים מהמחלה להקפיד על תזונה עשירה בסיבים, על מנת לשמר את הצואה רכה.

רפי רזניק - מומחה לקידום בגוגל, פרסום ושיווק באינטרנט.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה