אוכל לחתולים- מה חשוב לדעת בנוגע לתפריט של החתול שלכם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אוכל לחתולים- מה חשוב לדעת בנוגע לתפריט של החתול שלכם? 

מאת   19/10/2014 |  נצפה 1863 פעמים

 

אוכל לחתולים- מה חשוב לדעת בנוגע לתפריט של החתול שלכם?

מזון לחתולים, ככל שהיא יותר מגוון, כמובן, תוך שמירה והקפדה על המרכיבים הנחוצים להתפתחות תקינה ובריאה של החתול- כך עדיף , בין אם מדובר במזון יבש ובין אם במזון רטוב. 

ראשית, חתול הוא בעל חיים שמסוגל לחיות פרק זמן ממושך ללא מזון. למעשה, הוא יכול לאבד עד 40 אחוז ממשקל בגוף שלו ועדיין לשרוד. שנית, לא פעם חובבי החתולים שוכחים כי בסיכומו של דבר, החתול הוא בבסיסו אוכל בשר. הווה אומר, שגם אם הוא לא ניזון אך ורק מבשר, הרי שהתפריט שלו חייב להכיל מרכיב זה. שלישית, חתולים אוהבים דיאטה מגוונת, פירוש הדבר שעל מזון לחתולים להיות מגוון ככל שניתן, תוך שמירה והקפדה על שילוב בין המרכיבים שהחתול שלכם זקוק להם על מנת להיות חיוני ובריא. הקפדה על אוכל לחתולים בריא ומזין קלה הרבה יותר כאשר אתם מאמצים גור חתולים ומתחילים ממש מההתחלה, מאשר החלטתם לאמץ חתול בוגר עם הרגלים קודמים מקובעים. אין פירוש הדבר כי לא ניתן לשנות את הרגלי התזונה של החתול הבוגר, אולם זה דורש מכם יותר זמן ואורך רוח.

מזון לחתולים:  מה חשוב שהוא יכיל?

25 אחוז (לפחות) מתפריטו של החתול שלכם חייב להכיל חלבון. בנוסף, עליו לקבל תוספת של ירקות, פחמימות ושומנים, שאם לא כן, במקום שהחלבון שמצוי במזון ישמש את החתול לבניית תאים בגופו, הוא ישמש כאנרגיה. חשוב לציין כי על אף שהחתול הוא אוכל בשר, אוכל לחתולים המכיל כמות עודפת של בשר נא, עלול לגרום למחסור בויטמינים בגופו. עם זאת, מזון לחתולים שמורכב בצורה מאוזנת, פוטר את החתול שלכם מתוספי מזון למיניהם, לרבות ויטמינים "חיצוניים".  למעשה, במקרה זה, גופו של החתול שלכם יפריש החוצה את הויטמינים העודפים דרך מערכת השתן.

 

לקבלת טיפים נוספים לגידול חיית המחמד והשהייה במחיצתה תהווה עם כייף ואהבה ללמציאת פתרונות לבעיות שצצות ,,, כנסו לאתר למתן טיפים   http://www.dogs-cats.co.il/ ;  יש לי המון ניסיון כמאלף וספר כלבים מזה 30 שנה וכל זה מתוך אהבה במתן פתרונות ועצות חכנות מנסיוני  העשיר אשמח לתת לך  לשאלות וליעוץ ניתן להתקשר 03-9624844

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה