מסלולים מועדפים לקבלת הלוואות לעובדי מדינה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מסלולים מועדפים לקבלת הלוואות לעובדי מדינה 

מאת   16/10/2014 |  נצפה 1433 פעמים

אחת ההטבות המשמעותיות הניתנות לעובדי המדינה היא אפשרות לקבל הלוואות בתנאים מועדפים. עובדים מדינה יוכלו לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים תוך מסלולים בלעדיים לעובדי מדינה, מסלולים בהם המדינה ערבה להלוואה. חשוב לציין כי גם מחוץ לכותלי הבנק אפשר לקבל הלוואות לעובדי מדינה בתנאים מועדפים, גופים חוץ בנקאיים, חברות ביטוח וחברות אשראי מציעים מסלולי הלוואה לעובדי מדינה עם קביעות בתנאים מועדפים.

מדוע מקבלים עובדי המדינה הלוואות בתנאים מועדפים?

עם כל הגשת בקשה לקבלת הלוואה תתבקשו לספק מידע אודות מצבכם הכספי הנוכחי, ההכנסה שלכם והיכולת לשאת בתשלומי ההחזר. עובדי מדינה הנהנים ממעמד של קביעות במקום העבודה מביאים עמם דרגת סיכון נמוכה יותר, היכולת שלהם לשאת בתשלומי ההחזר ניתנת לחיזוי מראש. גם גמלאי מדינה הנהנים מפנסיה קבועה יוכלו ליהנות ממסלולי הלוואות לעובדי מדינה בתנאים מועדפים.

שימושי הלוואות

הלוואות לעובדי מדינה ניתן לקבל בעבור שימושים שונים, ישנה אפשרות לקבל הלוואה למטרת אירוע, שיפוצים, רכישת רכב, התמודדות עם קטסטרופה רפואית או משפטית ועוד. השימושים אותם תעשו בכספי ההלוואה ניתנים לשיקול דעתכם, ברוב המקרים תאושר ההלוואה ללא כל התייחסות ממשית למטרת הכסף.

היכן מקבלים עובדי מדינה הלוואות בתנאים מועדפים?

במשך שנים רבות שימש בנק יהב מקור ראשי לניהול חשבונות הבנק של עובדי המדינה, החל משנת 2007 ניהול ההלוואות הועבר אל בנק דיסקונט. ההלוואות מטופלות בבנק דיסקונט עד לשנת 2014, בתום שנת 2014 יש להתעדכן היכן יטופלו ההלוואות לעובדי המדינה. כאמור, כלל הבנקים נכונים להציע לעובדי המדינה תנאים מועדפים, המשכורת הקבועה והפנסיה המובטחת הופכות את עובדי המדינה ללקוחות יציבים מבחינה כלכלית, לקוחות המביאים עמם דרגת סיכון נמוכה יותר. את הריבית המוצמדת להלוואות של עובדי המדינה מחשבים תוך התייחסות למדד או על בסיס של ריבית פריים, הבנק יבחר את הנמוך מבניהם.

 

מטרתי בכתיבת המאמרים היא לספק ביקורת צרכנית נוקבת הנוגעת לתפעול של שירותים ומוצרים ישראליים שונים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה