הרחקת יונים מבניין משותף
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הרחקת יונים מבניין משותף 

מאת   07/10/2014 |  נצפה 2276 פעמים

בניין משותף מספר גדול של משפחות. המכנה המשותף של כולם ברב המקרים הוא הרצון לשמור על בניין נקי ומטופח. בניין נקי מעניק תחושות נעימות בחיים בבית ובנוסף, שומר על ערך הבניין מהבחינה הכלכלית. 

אז אומנם ועד הבית דואג לטיפוח את הבניין ולהעסיק חברת ניקיון על מנת לשמור על הניקיון והאסתטיקה של הבניין, אך ברב המקרים, מתעלמים מבעיה גדולה לא פחות. יונים. 

היונים הידידותיות שאנו מכירים גורמות לנזקים אדירים באיכות החיים. אנו מצפים לחזור הביתה לבניין נקי ואסתטי, דירה ביתית ומטופחת, שקט שיש רק בבית אך נוכחים לגלות שהמיית היונים לא נעימה כלכך באוזן, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בגדוד יונים. מלבד זאת, היונים מייצרות בעיה תברואתית קשה. היונים מכסות אזורים שלמים בלשלשת. לשלשת היונים היא כר גידול לחיידקים העלולים לגרום למחלות קשות ולסירחון. בנוסף, היונים מביאות איתן טפילים כמו קרציות, פשפשים וכינים.

לאחר שהבנו שאין כל ספק כי נוכחותם של היונים בסביבתנו עשויה רק להזיק, הגענו לשלב המעשים.  ההמלצה היא למגן את הבניין כליל מפני יונים. איך עושים זאת. 

ראשית, חשוב לדעת כי מוטב למגן את הבניין בטרם היונים כבר התמקמו מסיבה פשוטה - המשימה הופכת פשוטה יותר. הרחקת יונים מאזור הקינון שלהן קשה יחסית. בנוסף לעובדה שהיונה עקשנית מטבעה, סביר להניח שנמצא קן עם ביצים או גוזלים. אנו רוצים להימנע מהתמודדות עם מקרים מהסוג הזה. בנוסף, ניקיון הלכלוך הרב, ניקיון הלשלשת וחיטוי האזור עשוי להיות לא נעים.

יש לקחת בחשבון שהסיכויים שהיונה תמצא מקום קינון בצמוד לביתך גבוהים במיוחד. לכן, מומלץ להתקין מבעוד מועד עזרים להרחקת יונים. קיימים מגוון גדול של עזרים להרחקת יונים. למשל, דוקרנים, סלילי רטט, רשתות פלסטיק ועוד. 

מומלץ להעלות את נושא היונים בישיבת הוועד השנתית ולהיערך מראש למיגון כולל של הבניין כולו. טיפול נקודתי בכל דירה, יעביר את הבעיה לדירה הסמוכה ולא יפתור אותה. 

מיגון הבניין להרחקת יונים במשותף עשויה להוזיל עלויות ובוודאות תהיה יעילה יותר.  

אורנית אייל   

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה