אהבה היא מכנה משותף
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אהבה היא מכנה משותף 

מאת   22/09/2014 |  נצפה 1547 פעמים

  הרב דר' מיכאל לייטמן נשאל:  אני חושב שזה שאין אחדות דעין בישראל זה לא דבר רע, אלא זה דווקא מעיד על התפתחותנו כעם.  אם כך, כיצד ניתן להגיע לאיחוד בעם ואתו לשמור על ריבוי הדעות?  

תשובתו של הרב דר' מיכאל לייטמן: יש ביטוי אחד שנותן פתרון קל לסוגיה זו: "אהבה"! אומרים, "על כל פשעים תכסה אהבה", שהאהבה תיצור איזון בין השונה. כל אדם יחזיק בדעתו.   אהבה תתן לנו דרך להחזיק בדעות הפוכות ומעל דעות אלו לחוש את החיבור שלנו, את שיוכנו לשלם אחד.   ערבים בניסיונם לביא לאיחוד בעם עושים זו בדרך על פיה על כולם לחשוב בצורה זהה, מבלי לזוז ימינה או שמאלה, כמו רובוט.   אך חכמת - הקבלה מלמדת ההפך, כמה שבני האדם מתקדמים כך דעותיהם שונות וסותרות.   אומרים על ישראל שבאותה מידה שבה הפרצופים שלהם שונים, כך דעותיהם.  ודבר זה טוב, זהו סימן להתפתחות מתקדמת.  

נותר רק ליצור מעל פני הדברים אהבה, שאפילו שכולנו חושבים באופן שונה, אהבה תחבר אותנו. כך אנו נוכל להשתמש במצב הטרוגני זה הכולל בו רצונות רבים, עמדות ומחשבות שונות בשביל האהבה המשותפת שלנו,  להיטיב עם כל עמנו.   האם אתם מדמיינים כמה דבר זה יהיה מצוין. ארצנו תשגשג ותגדל מאוד.  כי אנו לא פוגעים באדם ולא עושים אותו כמו רובוט צייתן וממלא פקודות. אם כך, מה המשותף שיביא לאיחוד בין כל אנשים מגוונים אלו? תשובתו של הרב ד"ר מיכאל לייטמן היא שהמשותף הוא השתייכותנו לעם האחד. ועל מנת להעלות את עמנו לשלב גבוה יותר כל אדם יעשה שימוש בדעתו היחודית.

"על כל פשעים תכסה אהבה", שהודות לה אנו נתוודע לרמה שונה של מציאותנו, נגיע לממד עליון וחדש יותר.   וכיצד ניתן להגיע לקיום היציב של עמנו בארצנו? תשובתו של הרב ד"ר מיכאל לייטמן היא: באמצעות חיבור חזק יותר בינינו עד לאהבה שלמה בלי מגבלות.  

קבלה לעם - "על אהבה עומד הכל" הרצאות של הרב ד"ר מיכאל לייטמן

הבלוג האישי של הרב ד"ר מיכאל לייטמן באתר קבלה לעם

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה