רחיצת חיות מחמד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רחיצת חיות מחמד 

מאת   29/08/2014 |  נצפה 2309 פעמים

רחיצת חיית מחמד – המיתוס והאמת

מי עוד לא שמע מגוון אמירות חורצות על רחיצת כלבים? נאמר עליהם שהם שונאים להתרחץ, שהרחצה גורמת להם לטראומה, שיש לרחוץ כלב או חתול רק מגיל מסוים ועוד. נדמה כי מגוון המיתוסים המרחפים מעל נושא הרחיצה של כלבים וחתולים ממשיכים להתרבות משנה לשנה כשהאמת נותרת בערפל עבור רבים. אנחנו במולי חיות מחמד מאמינים כי לכל כלב מגיע היחס המפנק והאישי ביותר ולכן ריכזנו עבורכם את כל הפרטים העסיסיים והחשובים ביותר בנוגע לרחיצת כלבכם.


    • להבדיל מרחיצת חתולים, רחיצת כלבים הינה פעולה פשוטה שיכולה להיות הנאה מתמשכת וקבועה. כלבים אוהבים להתלכלך הרבה יותר מחתולים אך בניגוד למייללים הקטנים – אינם נוהגים לנקות את עצמם בתדירות כה גבוהה. בשל הסיבות הללו עולה הצורך ברחצת הכלב היקר אחת לתקופה.

 


    • מספר הדעות בנוגע לתדירות המתבקשת לרחיצת ההולכים על ארבע הינן רבות כחול על פני גינת הכלבים. יש הטוענים כי כלבים אינם זקוקים לרחצה כלל ויש הטוענים כי פחות מרחצה אחת בשבוע פוגעת בבריאותו של הכלב. הדעה המקצועית של וטרינרים גורסת כי רחצה אמנם חשובה לכלב אולם רצוי לרחוץ אותו רק כשבאמת צריך. בדרך כלל אפשר לרחוץ כלב במקביל לטיפול תספורת לכלבים.

 

לדוגמה, רצוי לרחוץ את הכלב לאחר שהתפלש בבוץ או בצואה אולם במידה והוא שומר על ניקיון יחסי במשך תקופה ארוכה, אין הכרח לשטוף אותו. ריח רע, פרווה מלוכלכת או לא נעימה למגע, כלב המרגיש לא בנוח בפרוותו ומתגרד רבות – אלו מהווים סימנים שהגיע הזמן למקלחת.

 


    • אפשרות מצוינת לרחיצת כלבים היא באמצעות חיפוש מספרות לכלבים בראשון לציון המצטיינות במתן שירותים היקפיים וטיפולים מפנקים לכלביכם. יחד עם זאת חשוב לבחור בחכמה מתוך המגוון של מספרות כלבים בראשון לציון ולברר כי אכן ניתן טיפול מקיף הכולל גזירת ציפורניים, חפיפה בשמפו המותאם אישית לכלבים, ייבוש שיער וטיפול נגד פרעושים.

 


    • במידה והחלטתם לחפוף לכלבכם היקר את הפרווה בכוחות עצמכם רצוי לבצע זאת במקביל לביצוע תספורת לכלבים אשר תשמור על רעננות כלבכם ותסייע באיתור מזיקים כגון פרעושים האוהבים מאד את פרוות הכלב.

 


    • כלבים רוחצים באמצעות תכשירים המתאימים להם בלבד! בין שבחרתם לחפוף בלבד או לבצע גם תספורת לכלבים – אין לחפוף לכלבכם באמצעות שמפו לתינוקות או כל שמפו אחר לבד השמפו המיוחד לכלבים.

 

לקבלת טיפים נוספים לגידול חיית המחמד והשהייה במחיצתה תהווה עם כייף ואהבה ללמציאת פתרונות לבעיות שצצות ,,, כנסו לאתר למתן טיפים   http://www.dogs-cats.co.il/ ;  יש לי המון ניסיון כמאלף וספר כלבים מזה 30 שנה וכל זה מתוך אהבה במתן פתרונות ועצות חכנות מנסיוני  העשיר אשמח לתת לך  לשאלות וליעוץ ניתן להתקשר 03-9624844

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה