הטיפול הטבעי בפיברומיאלגיה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הטיפול הטבעי בפיברומיאלגיה 

מאת   19/08/2014 |  נצפה 3563 פעמים

פיברומיאלגיה – הטיפול הטבעי

 אני מניח שאם הגעתן למאמר הזה, אתן יודעות יותר מדי טוב כבר מהם התסמינים הכואבים והשוחקים של מחלת הפיברומיאלגיה, לכן לא אתאר אותם. כמו כן, אחדל מלפרט את גורמי המחלה ואת הפתולוגיה המעורבת בה, כי הסיכום הכי מדויק של כל המאמרים שקראתי עד כה הוא: "בכנות, אין לנו מושג מה הם."מה שכן חשוב לי לומר לכן הוא, שתוכלו להקל על תסמיני המחלה ולשפר את איכות חייכן באמצעות שיטות טבעיות.

ישנה דעה נפוצה האומרת, שאצל האנשים הסובלים מפיברומיאלגיה קיים חסר במתווך העצבי, סרוטונין. איני יודע אם אבחנה זו נכונה או לא, אך בכל אופן, היות שחומר זה קשור למצבי רוח, הרי שחומרים שמגבירים את הסרוטונין עשויים לעזור. זהו תפקידן של התרופות נוגדות הדיכאון מסוג SSRI (מעכבים בררניים של ספיגה חוזרת של סרוטונין). לתרופות אלו ישנן תופעות לוואי רבות, שלעתים הנן גם מסוכנות, והן גם ממכרות, וכמו כן, ההיגמלות מנטילתן כרוכה בקשיים. לכן, ברוב רובם של המקרים, אני ממליץ לנסות ליטול תוספים כמו טריפטופן או 5HTP, שמעלים את הסרוטונין בצורה טבעית, בהיותם החומרים מהם נוצר הסרוטונין בגוף.

מגוון תוספים אחרים עשויים להועיל. מומלץ מאוד לבצע את בחירת התוספים וקביעת מינונם ואופן נטילתם תוך התייעצות עם מומחה בנושא התוספים, כי בחירה זו דורשת ידע רב.

מצאתי 11 מחקרים שמצאו קשר בין פיברומיאלגיה ומחסור בוויטמין D. אני ממליץ לכל הסובלים מפיברומיאלגיה, להעלות את רמת הוויטמין D שלהם לפחות לאמצע טווח הנורמה, משימה הדורשת בדרך כלל נטילה של 4000 יב"ל, ולפעמים יותר, בהתאם לרמה ההתחלתית.

תוספים אחרים עשויים גם כן לעזור במצב זה:

 קו-אנזים Q10, שהוא גם נוגד חמצון וגם חומר העומד בצומת חשוב בתהליך ייצור אנרגיה בכל תא. אני ממליץ ליטול אותו עם תכשיר המכיל את הצורות האנזימטיות של ויטמינים מקבוצת B.

 אני מעריך כי מעל 90% ממטופלותיי שסבלו מפיברומיאלגיה דיווחו על שיפור שחל במצבן כאשר קיבלו את עצותיי בעניין תוספי תזונה ושינויים באורח חייהן.

הטיפול בשדות מגנטיים פועמים - PEMF

בזמן האחרון הכנסתי למרפאתי מכשיר בשם קיורטרון, המטפל בכאב באמצעות הפקת שדות מגנטיים פועמים. בין כל הדברים שניסיתי עד כה כדי לעזור לסובלי הפיברומיאלגיה, מכשיר זה נראה לי העוצמתי ביותר. העדויות המוקלטות באתר הקיורטרון באנגלית מרשימות מאוד, וגם המטופלות שלי מתפעלות מעוצמת השיפור המידית שמתגלה אצלן בעקבות הטיפול באמצעות מכשיר זה. אני מאמין שמצאתי כלי יעיל מאוד, שיעזור לכל מי שיגיע אליי.

בואו, תקבעו פגישות ותנסו!

למידע נוסף על המכשיר, ועל מרכיבי הטיפול המועילים, אתם מוזמנים לבקר באתר, שם פרטתי הרבה יותר את הנושא של תוספים: http://www.naturalmedicine.co.il/fibromyalgia.html

ד"ר דולב גילמור PhD, נטורופת, מחבר ספר, ''רפואה כמוסה: הכוח האמיתי של ויטמין C'' אתר: http://www.naturalmedicine.co.il/  ה רשמו באתר לקבלת טיפים שבועיים. דוא"ל dolev@naturalmedicine.co.il לייעוץ, צור קשר: 0523-794092

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה