משיכת כספים מחשבון של עמית שנפטר - המדריך המלא
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משיכת כספים מחשבון של עמית שנפטר - המדריך המלא 

מאת   14/08/2014 |  נצפה 2859 פעמים

לפני כמה חודשים, התיר משרד האוצר לעמיתים בעלי קופות גמל עם יתרה נמוכה מ-7000 ש"ח למשוך את כספם בפטור ממס. המטרה הינה לשים סוף ל"כספים האבודים". במקביל צויין כי בעתיד תיהיה אפשרות למשוך כספים מחשבון של עמית שנפטר.

עד היום כששאריו החוקיים של עמית אשר נפטר ביקשו למשוך כספים מקופת גמל אשר היתה בבעלותו, היו נזקקים להמצאת מסמכים רבים אשר העיקרי שביניהם הינו המצאת צו ירושה. הפקת צו ירושה הינו תהליך דיי יקר אותו ניתן לעשות באמצעות עורך דין, עלויות המצאת הצו יכולות להיות לעיתים גבוהות מן הכספים אשר נצברו בקופה - במקרים מסויימים אין כדאיות לפעולה זו.  

בתאריך  13/08/2014, פרסם המפקח על הביטוח שבמשרד האוצר חוזר גמל שמספרו 2014-2-03. בחוזר מצויין, כי מהיום יורשיו החוקיים של עמית אשר נפטר, יוכלו לקבל היתר למשיכת כספים מקופת גמל וזאת מבלי להמציא צו ירושה. למעשה מדובר בהיתר משמעותי, אשר מקדם עוד צעד את המוטבים ל"כספים אבודים". יחד עם זאת ההיתר הינו תחת מגבלות מסויימות ושלבים שיש לעבור על מנת להבטיח כי אנו היורשים החוקיים וכי בעתיד לא יתעורר יורש חוקי אחר אשר ידרוש כספים אלו, ציינתי לפניכם פרטים נוספים:

איך מושכים? מה התנאים למשיכת כספים מחשבון של עמית שנפטר (כל התנאים במצטבר)?

 

איך נדע על המצאות החשבון?

בחוזר  2014-2-03, צוין כי על החברה המנהלת את כספיו של העמית שנפטר, לשלוח לכתובתו האחורנה המעודכנת ברשומתיהן על זכאותם של השארים למשוך את הכספים (יש לזכור מדובר בחשבונות שיתרתם נמוכה מ-5,000 ש"ח).

 במקביל ציין החוזר, כי באתר האינטרנט של כל גוף מנהל (בתי ההשקעות, חברות הביטוח ומוסדיים אחרים), צריכים להיות מפורסמים כללי המשיכה, הטפסים הרלבנטים ואנשי הקשר לשם ביצוע והעברת הטפסים. 

באם הינכם זכאים לכספים אלו, לפני משיכת הכספים אנו ממליצים לפנות לקבל חוות דעת של סוכן ביטוח מנוסה. המלצה נוספת הינה לחפש סוכן אשר פועל באיזור מגוריכם, באם אין כזה חפשו באינטרנט, לדוגמה "סוכן ביטוח בכפר סבא". לאחר פגישה עם איש המקצוע תוכלו להבין באם הינכם מעוניינים במשיכת כספים או השארתם בקופה. 

הכותב הינו בין נותני השירותים של אלטים ביטוח ופיננסים, בעל רקע בשוק ההון ועולם הביטוח והפיננסים (מורשה מטעם הרשות לני"ע והמפקח על הביטוח מטעם משרד האוצר). 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה