מדוע ארגון צריך לראות את עצמו מחויב לבנות עבודת צוות ואיך אפשר לעשות את זה בשלוש שעות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע ארגון צריך לראות את עצמו מחויב לבנות עבודת צוות ואיך אפשר לעשות את זה בשלוש שעות? 

מאת   14/08/2014 |  נצפה 2145 פעמים

מדוע ארגון צריך לראות את עצמו מחויב לבנות עבודת צוות ואיך אפשר לעשות את זה בשלוש שעות?

בעולם מורכב ודינמי בו ארגונים ניצבים אל מול תחרות הולכת וגדלה, יש הכרח ליצור ולקדם חדשנות בכל הפרקטיקות של הארגון. עבודת צוות טובה צריכה להיות יכולת ליבה מרכזית של כל צוות וכל מחלקה בארגון שרוצה לשגשג ולהתמודד עם המציאות המשתנה.

זו לא סתם סיסמא, כפי שטען אבי תורת הניהול המודרנית, פיטר דרוקר: מרבית העובדים בעידן החדש הם עובדי ידע ולא עובדי פס ייצור. הידע האישי שלהם הוא כלי העבודה המרכזי שלהם ובשוב בשונה מעובדי פס הייצור, רמת המורכבות של המשימות עמן הם צריכים להתמודד נוסקת לשחקים. המציאות היא שקשה מאוד להיות היום שחקן בודד ולהגיע לביצועים יוצאי דופן. אתגרים מורכבים דורשים מגוון נקודות מבט ולמידה משותפת. לכן, מנהלים צריכים לשאוף לפתח צוות מגובש, שיודע להיעזר אחד בשני בעת הצורך ויודע להעביר בתוכו משימות בהלימה עם הכישורים והתשוקות של כל אחד. 

מחויבות לעובד והצוות יוצרת ארגון בר-קיימא:

התפיסה על פיה הארגון מחויב לשורה תחתונה של רווח גרידא עברה מן העולם. התפיסה המתקדמת ביותר מדברת על "השורה התחתונה המשולשת", מחויבות לשלושה אלמנטים:


    • אנשים - הארגון צריך להיות מחויב לרווחת העובדים שלו, התפיסה המובילה במחקר היום היא שעובדים שמחים ומרוצים יוצרים לקוחות מרוצים ולכן הנהלת הארגון מחויבת בראש ובראשונה לעובדיה ולא ללקוחותיה. אחת הדרכים לעשות זאת לדעתנו היא כאמור להעלות את רמת גיבוש הצוות ולפתח את עבודת הצוות.
    • סביבה - המחויבות שלנו להשאיר כאן עולם טוב יותר עבור ילדינו, ילדיהם וכל הדורות הבאים.
    • רווח - כמובן שארגון צריך ליצור רווחים כספיים כדי להמשיך להתקיים.

 

סדנת גיבוש ככלי ללמידה מתוך עשייה ומדוע הגיע הזמן לחדש גם כאן

אז הסכמנו שכמנהלים כדאי מאוד שיהיה חשוב לנו לקדם תקשורת טובה בתוך כל הצוותים בארגון שלנו, עזרה הדדית ופתיחות, אבל איך לוקחים את זה קדימה?

אנחנו מאמינים שהדרך הכי טובה ללמוד כישור חדש היא תוך כדי עשייה. בשביל ללמוד לרכב על אופניים צריך לעלות עליהם ולנסות! לא לקרוא איך עושים את זה, לא לשמוע על זה הרצאה ולא לעשות בכאילו. כך גם בתחום הארגוני, צריך להתנסות בפעילויות שדורשות עבודה משותפת, חשיבה משותפת וביצוע משותף על מנת ללמד את העובדים לעבוד טוב יותר כצוות.  

יש היום היצע אינסופי של סדנאות, יועצים למיניהם, ימי גיבוש, אך האמת היא שמרבית העובדים מאסו בכל ההפעלות הקונבנציונליות ואם אנחנו באמת רוצים לרתום אותם ולזכות בתשומת הלב שלהם, אנחנו חייבים להביא משהו שונה וזה מה שאנחנו מציעים. 

סדנאות גיבוש לעובדים - סדנאת אינסטגרם

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה