ביטוח שארים לעמית רווק בקרן פנסיה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח שארים לעמית רווק בקרן פנסיה 

מאת   10/08/2014 |  נצפה 2730 פעמים

האם ייתכן שאדם ישלם על ביטוח וברגע האמת יגלה שכלל לא היה מכוסה בביטוח?  התשובה היא כן. זה המצב שמוצאים עצמם רבים מהרווקים החוסכים בקרן פנסיה: משלמים על ביטוח שארים שלא יהיה מי שיהנה ממנו.

כיצד קורה שעמית שמשלם דמי ביטוח לא יהיה זכאי לדמי תגמולים. בתקנון של קרן הפנסיה נקבע מי הם הזכאים לקבל קצבת שארים מקרן הפנסיה. זוהי אותה קצבה שמקבלים שארים של עמית בקרן הפנסיה שנפטר. בדרך כלל יהיו אלו בן/בת הזוג וילדים עד גיל 21.  לעיתים גם הורים תלויים. מה קורה אם אין שארים כהגדרתם בתקנון קרן הפנסיה?  במצב כזה אין מי שיקבל קצבת שארים.  אז איך מוצאים עצמם חוסכים אלו משלמים בעבור כיסוי לביטוח שארים? 

ישנן 2 סיבות ל"תקלה" זו

1. טפסי ההצטרפות לא הוזנו כמו שצריך: כדי לא לשלם בעבור הכיסוי לשארים יש להודיע על כך לקרן הפנסיה.  ישנו סטטוס מיוחד לעמיתים שהם רווקים החוסכים לקרן פנסיה והם ורק הם יכולים לבחור בכל אחד ממסלולי הביטוח ולוותר על הכיסוי לשארים.  

2. עברו יותר מ- 2 מאז הודיע המבוטח על היותו מבוטח יחיד שאין לו בן/ת זוג או ילדים.  ההודעה לגוף המנהל תקפה למשך שנתיים. אם בתום שנתיים לא הודיע המבוטח לקרן הפנסיה שהוא עדיין בסטטוס של יחיד הקרן תחל לגבות תשלום בעבור ביטוח שארים. השינוי מתבצע לרוב ללא ידיעתו של העמית.  

באיזה מסלול ביטוח כדאי למבוטח רווק ללא ילדים לבחור?

גובה הכיסויים הביטוחיים למקרה של מוות או נכות יקבעו בהתאם למסלול הביטוח בו בחר המבוטח.  האינטואיציה של רוב החוסכים הרווקים שאינם זקוקים לביטוח שארים היא לבחור במסלול שבו ביטוח השארים הוא מינימלי. גישה זו נראית במבט ראשון הגיונית מאד אך טעות ביסודה.  בפועל,כל עוד הסטטוס ממשיך להיות מבוטח בודד לא ירכש ביטוח שארים כלל . זאת לא תלות במסלול הביטוחי הנבחר. לפיכך דווקא למסלול עתיר שארים ייתרון במצב זה.  הצטרפות למסלול עתיר שארים תאפשר לך , בעת שינוי סטטוס, לרכוש כיסוי ביטוחי גבוה ללא תקופת אכשרה. 

ההמלצות למבוטח הרווק שמעוניין להצטרף לקרן פנסיה


    • לוודא היטב הזנת סטטוס מבוטח בודד
    • לשקול להצטרף דווקא למסלול עתיר שארים.
    • אחת לשנתיים להודיע לחברת הביטוח מחדש על הסטטוס של מבוטח יחיד (במידה ואכן הוא לא השתנה).

מירב בן עובד יועצת פנסיונית
בעלת הבלוג "לקבל את המירב" www.meravs.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה