שלושים ובקבר, למה הגיל כל כך חשוב לגייז?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שלושים ובקבר, למה הגיל כל כך חשוב לגייז? 

מאת   24/07/2014 |  נצפה 2135 פעמים

שלושים ובקבר, למה הגיל כל כך חשוב לגייז?

מדוע הגיל משחק תפקיד כל כך גדול בקהילת הלהט"ב? האם גיל 30 הוא באמת הסוף? התשובה החד-משמעית היא  – לא. בפוסט הזה ננסה להבין למה הושרשה המחשבה בראשנו שגיל 30 הוא הסוף ומדוע , אם מבינים כמה נקודות בסיסיות, ציון העשור הרביעי לחיינו יכול להיות אבן מפנה ותחילתן של השנים המאושרות ביותר עבור הגבר הגאה.

אין ספק שגיל משחק תפקיד משמעותי בעולם הגייז. הטבע הנהנתני והחופשי שמאפיין את הקהילה מתוקף הגדרתו, תפור יותר למידותיו של האדם הצעיר. ההרפתקנות, הסקס המזדמן, הסמים והמסיבות גובים את מחירם מהגוף והנפש, ורבים בקהילה מוצאים עצמם עייפים ושחוקים מהעולם הזה בהגיעם לגיל 30. הצעירים מצידם, מודעים לכך ויודעים לזהות את זה בחבריהם המבוגרים יותר. הם רואים ב- "מבוגרים" כאופציה פחות רלוונטית ומתאימה לסגנון החיים שהם מחפשים.

בעקבות כך, גברים בני 30 + בקהילה מוצאים עצמם לפתע ממודרים. פחות רלוונטיים באתרי ההיכרויות, פחות רלוונטיים בחיי הלילה ופחות רלוונטיים ברחובות העיר. המציאות הזו מביאה איתה דיכאון, חרדה וייאוש עבור הגבר המתבגר אשר מוצא עצמו תוהה האם ימיו הטובים מאחוריו והאם הוא יישאר לבד לעולם.

אך המציאות האובייקטיבית היא שונה. למרות הקיבעון המחשבתי בקהילה של – "ככל שיותר צעיר, יותר טוב" ישנה קהילה עצומה של גברים גאים בשנות ה-30 וה- 40 לחייהם אשר מחפשים וכמהים לחברויות אמיתיות ולקשר משמעותי, אמיתי וארוך טווח. הפתרון הוא למצוא אותם ולהקיף עצמנו בהם.

איך נעשה זו? ראשית, צריך לקבל ולהשלים עם העובדה שימים מסוימים הם מאחורינו, וטוב שכך. הגיל מביא עימו תובנות שונות לגבי אושר ומימוש עצמי והן שונות בעיקרן בגיל 30 לעומת גיל 20. אף אחד לא אומר שצריך לשבת בבית ולסרוג ביום שישי, אבל ברור שסופי שבוע ספוגי אלכוהול ומין מזדמן יעשו אותנו פחות מאושרים ושבעים מבעבר. החלל שקיים בכל אדם רווק רצוי שיתמלא בדברים אחרים ככל שהשנים עוברות.

שנית, אפילו אם אתה מוצא עצמך חלק מהבעיה ולא מהפתרון, קרי – נמשך לבחורים צעירים בלבד, עבוד על זה באופן פעיל. שלב בחייך יותר גברים חדשים בגילך, חפש אותם באתרים, דבר איתם בבארים ובעיקר – תן להם צ'אנס כפי שהיית רוצה שיתנו לך, ולו רק לצרכים אפלטוניים תחילה. תמצא במהרה שהעומק הרגשי של האנשים הללו והחיבור האמיתי שייווצר איתם מספקים ומעשירים פי כמה וכמה מאשר אותו לילה עם ילדון בן 22. סיכוייהם של קשרים אלו להפוך לקשר זוגי אמיתי, וכך, אותך למאושר, הוא גבוה פי כמה.

תהליך ההתבגרות הוא תהליך טבעי וחיובי. הוא מעשיר אותנו עם עומק, ידע ותובנות שהופכים אותנו לאנשים שלמים יותר, שמבינים את העולם, את הטבע האנושי ואת צרכינו בצורה טובה יותר. עלינו, ככל שהשנים עוברות, להפנים את העובדה הזו ולהקיף עצמנו באנשים שנמצאים על אותו מישור. זו הדרך היחידה לעבור לשלב הבא והמבורך של חיינו – שלב ההתמסדות והשקט הנפשי.

חייו של הגיי לא נגמרים בגיל 30. הם רק משתנים. אם רק תפתחו את הראש ותנהגו בגברים בגילכם כפי שהייתם רוצים שינהגו בכם, עולם שלם של אושר ומימוש עצמי ייפתח בפניכם.

רוצה לדעת עוד? מוזמן להיכנס לאתר

http://www.rainbow-lgbt.com/

ד"ר גלי ערד ריינבו מרכז מחקר להט"בי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה