לימוד עצמי. סוף תקופת האוניברסיטה.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לימוד עצמי. סוף תקופת האוניברסיטה. 

מאת   23/07/2014 |  נצפה 2687 פעמים

העולם לא מוכן לזה. האינטרנט שפרץ לנו לחיים במאה האחרונה שינה מוסכמות רבות בתחום החינוך. ילד בן 14 יכול היום לקבל מידע מפורט בכל תחום ברמת דיוק שגם מומחים גדולים לפעמים היו צריכים לחפש בספרים שעות רבות. 

הלימוד העצמי הוא רלוונטי מאוד. ניתן לראות עבודות יפות ומקצועיות אותם ייצרו אנשים לא מוסמכים בתחום אחרי שצפו בכמה סרטוני הדרכה ביו טיוב. מסתבר שתחום הסינון בכניסה לאוניברסיטאות פסח על כשרונות רבים בתחומים שונים ומגוונים. 

למעשה תחום רחב מאוד השייך למכירות באינטרנט מנוהל ברובו על ידי אנשים פרטיים היושבים בבית ומוכרים את מרכלותם ברחבי הרשת. אסור לזלזל בלימוד עצמי. גם אם היום קיים פחד מסויים לקחת בעל מקצוע שאינו בעל תואר ,כדאי לבחון תיק עבודות, להכיר את הבחור/ה, לעיתים נגלה שבסכום נמוך יותר (רק בגלל חוסר ההסמכה) נקבל עבודה טובה יותר. המדד הרי הוא לתוצאות. ותוצאות תקבלו גם בעבודה יסודית ואמינה של חובבן. לעיתים הרעב שלו להצלחה גדול יותר מאותו אחד ש"נקבר" בשנים אקדמאיות רבות. 

אינני מזלזל בהסמכה, (יש לי אל דאגה:) ישנם דברים שמקבלים רק שם בתוך הכיתה האפלה עם מרצה ששוחה בתחום . אבל בדרך כלל אלו שלמדו לבד- ידעו לסנן את מה שפחות חשוב ולהגיע לתוצאות יפות. 

ייתכן שהעולם מתגלגל לכיוון הזה בצורה טבעית ונפגוש קורסים אינטרנטיים מסמיכים רבים יותר ברחבי הרשת. כבר היום כמובן קיימים כאלו. אחד האתרים שהקמתי בעבר עסק בלימוד נגינה און ליין. הרבה הרימו גבה אחרי ששמעו, "אולי גם תלמד שחייה בהתכתבות?" העובדה היא שהאינטרנט היום מלמד נגינה ברמה מקצועית ברחבי העולם ומגיע עם תלמידים לרמות גבוהות מאוד. הכל תלוי ברצון הלומד וביעילות האתר שמלמד, 

לסיכום, יש לכם צורך באיש מקצוע? לא לפחד להתנסות. לוודא שהאיש/ה אמין/ה, שמדובר באדם שרוצה לעזור ועובד קשה, שיש לו נסיון ומה להראות, ולתת לו לנסות. לפעמים הנסיון שלו נבנה בזכותכם ושניכם זכיתם בקשר משמעותי ורצוי. 

בהצלחה חברים. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה