תלתלים מחוזקים לרכב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תלתלים מחוזקים לרכב 

מאת   20/07/2014 |  נצפה 2855 פעמים

תלתלים מחוזקים לרכב

תלתלים מחוזקים הם תלתלים עמידים יותר שיכולים לעמוד בלחץ גבוה לעומת התלתלים המקוריים. במוסכים מקצועיים תוכלו למצוא תלתלים שיכולים לעמוד בעומסים כבדים מאוד.

בכל מה שקשור לשיפורי רכב, המנוע מקבל את תשומת הלב המרבית, או לפחות כך צריך שיהיה, כיוון שהמנוע משפיע על איכות הנסיעה והביצועים של האוטו, מבחינת מהירות האצה, צריכת דלק, פליטת מזהמים וכן הלאה.

אך בחינת המנוע צריכה להתבצע גם בהיבט העמידות של כל חלקיו, לרבות חלקי ההנעה. תלתלים מחוזקים הם עניין חשוב ובעל השפעה גדולה, כיוון שהתנועתיות שלהם הנוצרת על ידי גל הארכובה, היא רציפה ומהירה. לעומת התלתלים המקוריים, תלתלים שהם מחוזקים ועומדים בעומסים כבדים יאריכו חיים וישמרו על רציפות תנועת הגלגלים של הרכב.

היכרות קצרה עם מנוע המכונית הנפוץ

היום, מנוע מסוג בעירה פנימית הוא סוג המנוע הנפוץ ביותר במכוניות. הוא מופעל על ידי בנזין או סולר ואפשר לראות אותו בהרבה מהרכבים הפרטיים היום. בתוך המנוע יש בדרך כלל 4 בוכנות שנעות בתוך צילינדר בין 2 נקודות, עליונה ותחתונה. הבוכנות נעות כתוצאה מתנועת התלתלים שכאמור מתבצעת על ידי גל הארכובה.

איך תלתלים מחוזקים נכנסים לתמונה? במנוע מסוג בעירה פנימית, התלתלים הם שאחראים על התנועה הקווית של הבוכנות, והם חלק מתווך בין הבוכנות לבין גל הארכובה. במילים אחרות, התלתלים הם מה שממיר את התנועה הסיבובית של גל הארכובה לתנועה הקווית של הבוכנות. בלעדי תלתלים חזקים ויעילים, החיבור בין גל הארכובה לבוכנות יהיה לוקה בחסר, ובמצב כזה מה שאחראי על הנעת גלגל התנופה לא יצליח להזרים כוח לגלגלי הרכב באופן האופטימלי.

איך משיגים תלתלים מחוזקים

אם כן, אין ספק כי התפקיד של התלתלים הוא חשוב ביותר בתנועה של גלגלי המכונית ולמעשה יש להם תפקיד מרכזי בהנעה של הרכב ובמנוע בכללותו. משום כך, כדאי לבדוק את האפשרות לחיזוק של התלתלים

את החיזוק של התלתלים אפשר לבצע במוסכים מורשים, שם לא רק שהעבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר, היא גם תהיה תקנית ולכם תהיה האפשרות לבחור טלטלים של חברה איכותית ומובילה בתחומה.

חשוב לציין כי ההשפעה של תלתלים מחוזקים בסופו של דבר באה לידי ביטוי במנועים משופרים שמגיעים לעומסים כבדים מאוד ולכן חשוב מאוד להליף את התלתלים המקוריים בתלתלים מחוזקים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה