גילוי עתידות - על מה ולמה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גילוי עתידות - על מה ולמה? 

מאת   02/07/2014 |  נצפה 2980 פעמים

בעבר הרחוק, נביאים, מתקשרים רוחניים ומגלי עתידות היו דבר שבשגרה. אפשר לראות את ההתייחסות לנושא גילוי עתידות ונבואות על העתיד גם בתנ"ך. היום, מסיבה לא ברורה, מרבית האנשים, לפחות בעולם המערבי, אינם מאמינים בנביאים, מתקשרים רוחניים, ומגלי עתידות. יותר מזה, דווקא היהדות שמציגה היסטוריה שופעת בנביאים, מתייחסת לעניין זה בסוג של חומרה.

אז, האם קיימת מגלת עתידות אמיתית? שאלה מעניינת, שאין עליה תשובה ברורה וחד משמעית. כמובן שיש היום הרבה שרלטנים שטוענים כי הם יודעים לנבא את העתיד, אך הפלא ופלא הם דורשים מאנשים כסף בתמורה לגילוי העתיד שלהם. מצד שני, יש אנשים שללא תמורה כספית כלשהו מוכנים לתת "טיפים" לאנשים בנוגע לעתיד שלהם.

טיפים של מגלי עיתידות

מהם למעשה אותם "טיפים"? כפי ששמם מרמז על כך, מגלי עתידות הם אנשים שיכולים לראות את העתיד. אם נבחן את העניין מפרספקטיבה אובייקטיבית, יש לציין כי הכנים שביניהם לעולם לא מתיימרים לדעת ולראות את כל העתיד, רק נקודות זמן מסוימות, אירועים ספציפיים וכן הלאה. כמו כן, ה"תמונות" שהם רואים במוחם או רוחם באשר לעתיד, אינן תמיד יכולות להגיע על פי דרישה והרבה פעמים מגיעות באקראי, בעת מפגש או מגע פיזי כלשהו אם האדם שאת עתידו הם מנבאים, עם או ללא כוונה לעשות זאת.

איך גילוי העתיד יכול לעזור לנו?

כאשר אדם יודע מה צפוי להתרחש בעתיד, הוא יכול לבחור כיצד לפעול. יש בעניין זה מן הבעייתיות כיוון שלעולם יש סדר קוסמי מסוים וכאשר אדם פועל אחרת הוא משנה את הסדר הזה, ולכך יכולות להיות השלכות רבות, גם לא חיוביות.

אך בכל מקרה, לאדם יש את האופציה לעשות דברים אחרת או כל מה שביכולתו כדי למנוע עתיד שהוא לא היה רוצה לחיות בו או לחילופין להגיע בדיוק לאותו מקום בנקודת הזמן שניבאו לו. כאן חשוב לציין כי יש מקרים בהם העתיד שחוזים או מגלים מבוסס בדיוק על זה, כלומר על שינויים שהאדם יחליט לבצע. במילים אחרות, ידיעה של האדם את מה שצפוי להתרחש יכולה לגרום לו לעשות פעולות שיובילו אותו בדיוק לנקודה הזו, גם אם הוא רוצה לשנות את העתיד ולהשיג תוצאה הפוכה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה