איך להשתמש נכון בשירותיו של יועץ עסקי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך להשתמש נכון בשירותיו של יועץ עסקי? 

מאת   22/06/2014 |  נצפה 1295 פעמים

בעבר, כל מי שהקים או היה בעליו של עסק היה בטוח שהוא צריך "להסתדר" בעצמו, לדעת איך להקים ולנהל את העסק בצורה נכונה. היום, גם בשל שחיקה במחירי הייעוץ העסקי, גם בשל נגישותו, וגם בשל ההבנה הגוברת שהקמה וניהול עסק הם מומחיות מורכבת שהידע הגלום בה אינו נחלת הכלל, רבים פונים ליועץ עסקי. פנייה לייעוץ עסקי בעת הקמת עסק היא קריטית, שכן היא יכולה למנוע טעויות יקרות, ולחסוך בזמן עד הגעה של העסק לרווחיות. פנייה לייעוץ עסקי של עסק שכבר קיים, חשובה ביותר בנקודות הבאות: שינוי משמעותי בהכנסות או בהוצאות, כניסה צפויה של לקוחות חדשים שישפיעו משמעותית על הכנסות והוצאות העסק, כניסה לפרויקט חדש, הכנסה או הוצאה של שותף מהעסק, צמיחה או צמצומים, כאשר צריך להדריך את העובדים, לשנות את המבנה הארגוני וחלוקת התפקידים ועוד.

החלטתם לפנות ליועץ עסקי, איך להתנהל מול היועץ בצורה נכונה שתקדם אתכם בצורה הטובה ביותר. כללי עשה ואו תעשה:

אל תעשה

עשה

אל תגידו ליועץ העסקי מה אתם צריכים ממנו

ספרו ליועץ העסקי מה מטריד אתכם, מה הבעיה, השאלה או הדילמה בפניה אתם עומדים.

היועץ ידע להציע לכם מהי הדרך הטובה ביותר בה אפשר וצריך לעזור לכם.

אל תתחילו לעבוד עם היועץ לפני שאתם מבינים את היקף התכנית שהוא מציע לכם

בקשו מן היועץ להסביר לכם את תכנית העבודה שלו מול עסקים ובאופן ספציפי – מולכם.

כל יועץ טוב יוכל להגדיר עבורכם תכנית מסגרת שתתאים לעסק שלכם, על מנת שתוכלו להפיק את התועלת לה אתם מצפים.

אל "תגמגמו" התחלתם תהליך? אל תבטלו פגישות.

עבדו באופן שיטתי. בצעו בדיקת התקדמות כל תקופה קבועה מראש.

על מנת שתוכלו להפיק את המרב מתהליך ייעוץ עסקי, חשוב שהתהליך יהיה רציף ושיטתי. כאשר לא שומרים על רצף, יעילות התהליך יורדת.

אל תנסו "לחסוך" במהלך הייעוץ

הקצו משאבים לתהליך השיפור מראש: תקציב וזמן ואל תסטו מהתחייבותכם.

כאשר קיבלתם החלטה ללכת על תהליך ייעוץ עסקי, כנראה שהייתה לכך סיבה טובה. יעדי התהליך מוגדרים כבר בתחילתו והם עומדים בבסיס תכנית העבודה שלכם מול היועץ. הקציתם תקציב וזמן לנושא – שמרו על מחויבות גבוהה כדי להפיק את המרב מן התהליך.

אל תהססו לתרום מן הניסיון והידע שלכם בתחום העיסוק הספציפי שלכם

מה חשוב שהיועץ ידע על התחום הספציפי שלכם? מהם כללי המשחק? ידעו את היועץ.

יועץ עסקי מומחה בתחומי ארגון וניהול ובדרך כלל אינו מומחה בתחום הספציפי בו אתם עוסקים. אם ישנם דרכי פעולה ייחודיות לתחום – אל תהססו לשתף את היועץ. זה יתרום לאיכות התהליך והתוצאות.

 

 


לסיכום, תהליך ייעוץ עסקי מוצלח מושתת על שיתוף פעולה בין היועץ לבין בעלי / מנהלי העסק או אנשי המפתח בארגון. הצלחת התהליך מושתתת על אמון במקצועיות של היועץ מחד ועל ראיה נכונה של היועץ את הדרך שבהן אפשר לחולל שינויים בעסק או בארגון הספציפי (דברים שתלויים במצב העסק ובנפשות הפועלות בו).

כאשר מסתיים תהליך ייעוץ עסקי, רצוי שיישארו בעסק שלכם מספר שינויים לטווח הארוך. שינויים בהתנהלות, בתהליכי העבודה, במבנה הארגוני, בתוכנות בהם אתם משתמשים, בתהליכי הניהול, במודל העסקי, בתהליך השיווקי וכד'. בתהליך מוצלח, השינויים האלה יקרו בתחומים קובעי הצלחה במדדים העסקיים המקובלים.

עזרו ליועץ העסקי לעזור לכם. היועץ יגיד (בשיתוף פעולה מלא איתכם) "מה" ו"איך" ואתם תדאגו ליישום באופן קבוע ושיטתי.

בהצלחה!

דינה קידר, יועצת ארגונית ומגשרת, מאמנת אישית לחיים ומאמנת עסקית. יועצת לעסקים בשלבי הקמה, צמיחה, שיפור תפקוד, ניהול ותוצאות, ייעוץ ואימון להגעה ליעדים אישיים ועסקיים, ליצירת בהירות, לפתרון בעיות. ייעוץ גם במסגרת תכנית החונכות העסקית של התמ"ת. מאמנת לבחירת כיוון תעסוקתי, מומחית באיתור, מיון ובחירת עובדים מתאימים למקומות עבודה 0544-984436 http://keidar.net/lifecoaching/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה