ייעוץ עסקי וייעוץ שיווקי- ההבדלים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ייעוץ עסקי וייעוץ שיווקי- ההבדלים 

מאת   20/05/2014 |  נצפה 1452 פעמים

ייתכן שהעסק שלכם כבר קיים די הרבה זמן, אך ההכנסות לא גבוהות, לקוחות חדשים לא מגיעים ומתחרים חדשים צומחים מכל כיוון. ייתכן גם שאתם מתכננים פתיחה של עסק חדש ומעוניינים בפתיחה חלקה ומסודרת, כזאת שתמקסם רווחים ותקדם את העסק בצורה הטובה ביותר. או אולי, במקרה הגרוע ביותר, יש בבעלותכם עסק ותיק שנקלע לצרות והוא עומד בפני סכנת סגירה.

אם אתם מזדהים עם אחד מהמקרים שהזכרנו מעלה, אתם לא לבד. המצב הכלכלי, מצב השוק בארץ ומקרים של חוסר ניסיון, יכולים להביא כמעט כל בעל עסק לחשוש מפני העתיד. ואכן, בכל רחבי הארץ עסקים היום עומדים בפני משברים: מפעלים באזורי תעשייה, משרדים בתל אביב ועסקים בפריפריה. הפיתרון, לרוב, הוא להודות בכך שאנחנו לא יודעים הכל. וכמו שאדם חולה זקוק לעיתים לייעוץ רפואי, כך גם עסקים רבים דורשים יועץ חיצוני שיוכל לבחון את הבעיה ולייעץ לנו מניסיונו הרב- בין אם זה ייעוץ עסקי, או ייעוץ שיווקי.

אך מה ההבדל בין השניים?

 

ייעוץ עסקי נועד למי שמעוניין למקסם רווחים. במילים אחרות, אם יש בבעלותכם עסק קטן או בינוני, או שאתם עומדים בפני פתיחת עסק כזה, ואתם מעוניינים בליווי ותמיכה- ייעוץ עסקי זה הפיתרון. יועץ עסקי יוכל לזהות את הפוטנציאל של העסק, לעזור לפתח מוצרים חדשים ולהעניק לכם את הכלים להתמודד עם המשברים הטמונים בפתיחה ושימור של עסק קיים.

 

ייעוץ שיווקי, לעומת זאת, מומלץ לעסקים התלויים בלקוחותיהם- ואילו הלקוחות הולכים ומתמעטים. אם אתם מאבדים לקוחות ותיקים ובמקביל לא מצליחים לגייס חדשים, אתם זקוקים לשיווק הנכון- בין אם הוא טמון בשלטי חוצות או דווקא באינטרנט. יועץ שיווקי יוכל לבנות עבורכם תוכנית שיווק המותאמת במיוחד לעסקכם, להבדיל אתכם מהמתחרים ולהעמיד את שמכם במרכז.

 

בשוק קיימים גופים שונים שישמחו להעניק לכם ייעוצים עסקיים או שיווקיים- החל מיועצים בודדים וכלה בחברות ענק. אנו מציעים לכם למצוא את הגוף שתתחברו אליו ושיוכל להזניק את העסק שלכם מעלה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה