רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה 

מאת   15/05/2014 |  נצפה 1220 פעמים

 

בשנים האחרונות עבר ענף הרכב מספר טלטלות רציניות, כאשר אחת החשובות שבהן היא התרחבות העסקאות המבוצעות בשיטת ההחלפה – טרייד אין. שיטה זו הפכה מוכרת מאוד, אך למי שפחות בקיא בעניינים אלה נספר שמדובר למעשה על שיטה קלה, פשוטה ונוחה שמשלבת מכירה של רכב ישן ורכישה של אחד חדש יותר.

באמצעות שיטה זו ניתן לחסוך זמן, כסף וטרחה, שכן אין צורך לחפש אחר רוכש כדי למכור את האוטו הקיים ואין צורך בהתמקחויות מתישות או ויכוחים מתישים. גם המחיר שמקבלים עבור האוטו הישן משקף בהחלט את מצבו ואת שוויו הריאלי, כך שאין חשש מביצוע עסקה שאינה משתלמת או שאיננה הוגנת.

לאחרונה התבשרנו שמלבד מהפיכת הטרייד אין מתחילה מיני מהפיכה נוספת, שצפויה לעורר הדים בענף ובמיוחד בשוק המשומשות. המהפכה שאנו מדברים עליה מתרחשת כאשר אחד היבואנים המובילים בישראל החליט להרחיב את עסקיו ולכלול בהם הרבה יותר מאשר מכירה של רכב חדש. בשורות הבאות בחרנו לבדוק מהי המשמעות של צעד זה על ציבור הלקוחות.

להתחדש ולשלם פחות

כאשר רוכשים מכונית מיבואן מורשה, מדובר על יתרון של ממש ולא רק בגלל שמדובר על חברה גדולה, אמינה ובעלת מוניטין. כאשר רוכשים מכונית מיבואן רשמי, אפשר ליהנות ממעטפת שירות ואחריות. בנוסף, גם כאשר קונים רכב מדגם בלתי מוכר, שמשווק לראשונה בישראל, אפשר להיות רגועים ולדעת שלא קונים חתול בשק.

את היתרונות הללו מבקש היבואן המורשה להרחיב גם לשוק המכוניות המשומשות. אגב, מכיוון שהביקוש הער לרכבים מיד שניה כולל לא מעט מותגים ידועים ואמינים, לא מפתיע לגלות שהיבואן צופה ביקוש מיוחד להצעות של מיצובישי יד שניה.

הבדיקה כבר בפנים

אחד הדברים שטורדים את מנוחתו של כל מי שמבקש לרכוש רכב מיד שניה מאדם פרטי הוא מהו בדיוק מצבו. מטבע הדברים, מרבית האנשים אינם יודעים מהו מצבו של אוטו משומש ולא תמיד קל לסמוך על אדם שלא מכירים, שמציע את מכוניתו למכירה. למעשה, אפילו המוכר (כאשר מדובר על אדם פרטי), לא תמיד מודע למצב המכאני האמתי.

בדיוק בנקודה זו נימצא היתרון הגדול, אולי הגדול מכולם, ברכישה של אוטו משומש מיבואן מורשה. כאן, שלא כמו בדוגמא שהצגנו לעיל, לא רק שהמוכר יודע בדיוק את מצב הרכב, אלא שהוא גם מספק אחריות מלאה למצבו מכיוון שאמינותו ועסקיו העתידיים מושפעים מכל מכירה ומכירה. כאן לא מדובר על מכירה חד פעמית ותו לא.

מתברר שלמרות שהיבואן ערב לטיב המכונית, לקוחות שיהיו מעוניינים בכך בהחלט יוכלו לבצע בדיקה במכון פרטי, כפי שמקובל גם כיום בשוק המשומשות. מלבד הבדיקה, ניתן לעיין ולבדוק את ספר הרכב.

עוד נציין, שמרבית הרכבים המיועדים למסירה בדרך זו צפויים להיות מהסוג של "משומשים – חדשים". במילים אחרות, העסקאות לא צפויות לכלול מכוניות ישנות של ממש, שאינן אמינים כמעט כמו מכוניות חדשות לגמרי.

נסכם, אם כן, את היתרונות החשובים של רכישת אוטו מיד שניה, דווקא מיבואן מוכר:

.....

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה