כיוון פרונט- כל הכללים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיוון פרונט- כל הכללים 

מאת   12/05/2014 |  נצפה 3161 פעמים

נתחיל בכלל: כיוון פרונט חשוב לבצע כאחת לשנה, באופן שיגרתי, או בכל פעם שמחליפים חלקים, לאחר טיפול חריג ברכב או אם חלילה עברתם תאונה.

ועדיין, מתי תדעו שאתם צריכים כיוון פרונט? כשאתם נוהגים ברכב ולפתע הרכב מושך לצדדים. אתם מנסים להמשיך נהיגה בקו ישר, אבל הגלגלים נוטים לשוליים- אז ככל הנראה אתם צריכים כיוון פרונט.

 

לפני הכל, כדאי לבדוק שלא מדובר בחוסר איזון בגלגלים, ואת זה ניתן לעשות בקלות, בבדיקה זולה (עד 50 ש"ח) בכל פנצ'ריה או חנות צמיגים לרכב. אך אנחנו כאן למקרה והבדיקה יוצאת תקינה, מה שאומר שהבעיה היא בכיוון הפרונט.

כיוון פרונט הוא כיוון הצמיגים הקדמיים עד למצב שיהיו מקבילים האחד לשני, וכן יעמדו על הכביש בזווית המדויקת שקבע היצרן.

 

כל הצמיגים דורשים מדי פעם כיוון פרונט, גם הצמיגים המשובחים ביותר, וגם חישוקי מגנזיום. הסיבה לכך טמונה בבורות בכביש, פגיעה במדרכה, צריכת דלק קיצונית, או, לא עלינו, תאונה. כל המקרים האלו, ועוד רבים אחרים, משבשים את הכיוון הגלגלים ועלולים להביא לצורך בכיוון פרונט.

 

מוגש בחסות רשת הצמיגים צק אפ.

 

כיוון פרונט נעשה במקומות המוסמכים לכך. לרוב יעלו את הרכב על ליפט, ובעזרת בדיקות ממוחשבות יוכלו לקרוא את אחוז הסטייה בגלגלים ובכך לכוון אותם בהתאם להוראות היצרן.

הבדיקה פשוטה ומהירה, והעלות לא גבוהה יחסית לתמורה: גלגלים מכוונים שהארכנו את חייהם, שמירה על תקינות הרכב, ועל חיינו.

 

לכן, כאשר את או אתה חשים ברעידות בהגה או סטיות למינהם של ההגה גשו ובידקו האם התעורר צורך לבצע כיוון פרונט. הבדיקה זולה מאוד ועורכת מספר דקות בלבד. זכרו שמדובר בחיים שלכם ובחיי 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה