לגלות את הסיפור האמיתי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לגלות את הסיפור האמיתי 

מאת   09/03/2014 |  נצפה 2263 פעמים

חג פורים חג של שמחה, של מהפך של שליטה, קריאת הסיפור האמיתי של המגילה, בין התחפושות המסכות והרעשנים וים של צלופנים ניירות צבעוניים  והמון ממתקים ,מאפים ופיתויים מיוחדים.

כמה פעמים בחיים שלכם מיד אחרי פורים הרגשתם תחושת אכזבה, עצב, כעס כבדות כשגיליתם שהחג השמח הזה הוסיף לכם 2 ק"ג שנוספו למשקל העודף שאתם נאבקים להוריד גם ככה? ייתכן שהתשובה תהיה המון פעמים ואולי כמספר השנים שאתם חיים :)

אז חכם לא עושה טעות שוב ושוב חכם לומד לתקן טעויות.

ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה- גם אנו מפסיקים לסגוד לאוכל, ולאפשר לו להיות אליל, אנו אוכלים בתבונה ולא נכנעים לו בלי שליטה.

מספרים נכון את סיפור המגילה- כמה פעמים סיפרנו לעצמינו סיפורים יפים , סיפורים של "אני משתדל"- אז הסיפור הזה הוא לא אמיתי כי אין מילה כזו בעברית. "תשתדל להרים יד"- אין דבר כזה זה או שתרים את היד או שלא. "אני רוצה"- לרצות זה סיפור יפה , אבל עדיין סיפור. אין בזה שום מחוייבות, אחריות או שלמות. מה שחשוב זה מה אתה עושה עם הרצון שלך.

"זה פורים , צריך לשמוח! אני לא עומד בפיתויי הזה" – גם זה סיפור ישן. הסיפור החדש שלי זה ששום ממתק לא שווה את המחיר של אי עמידה במילה,ואין יותר טעים מטעם השליטה!!!

אז מה הסיבה שאדם מספר לעצמו סיפורים יפים "משעמם לי, זה לא בשבילי, ניסיתי, אין לי סבלנות.." אדם מספר סיפורים כדי לא לקחת אחריות ,ולהשאר במקום המוכר, אזור הנוחות שגורם לסוג של נכות.

כמה פעמים אנחנו רואים אנשים יושבים בבוץ ואומרים שזה נוח,קשה להם לנוע. נתחיל עם שלב הסרת המסכה, וגילוי ההסתר .נכיר בזה שזה לא נוח! יותר נוח להיות קלילים ולהראות מצויין.

נגלה את ההסתר של סיפור המגילה, נשאל שאלות מקדמות ומעצימות שיביאו אותנו לתוצאות.

אחריות ושליטה עם סיפור אמיתי זה לאמר "אוקיי פורים הגיע, אני מארח, מתארח, חשוף לשלל פיתויים, ומתוך זה אני שואל את עצמי "לאן אני רוצה להגיע? מה אעשה אחרת כדי לא לפול במלכודת של שנה שעברה ולפני שנתיים ושלוש..? אחריות ושליטה זה לדעת מה אני רוצה! ולאן ארצה להגיע? מה המחיר שאני אשלם על חוסר שליטה? מה הרווח שאקבל אם אוותר על מאפה משובח?

אז הגיע הזמן להוריד את המסיכה ולגלות את המסתתר!

והנה כמה טיפים שיעזרו לנו לשמוח בפורים וגם כשהחג מסתיים להמשיך בשמחת הנצחון והשליטה.

      ואם כבר ממתק אז  בסוף ארוחה ולא בין הארוחות.

"אני מסוגל" "אני יכול" פורים שמח ללא מסכות!

ד"ר רינה מורדו מאמנת אישית ועיסקית , מאמנת לירידה במשקל ושיפור איכות החיים. 0506535147 :נייד | rina_phd@walla.com || http://rina-phd.com/ www.facebook.com/Rina.phd

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה