אינטנרט אלחוטי - WiFi
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אינטנרט אלחוטי - WiFi 

מאת   04/03/2014 |  נצפה 1118 פעמים

לחלק מהאנשים האינטרנט האלחוטי נראה כמו קסם, היכולת להסתובב בכל מקום (בתי קפה, בארים, מסעדות וכו') ולגלוש באינטרנט על גבי המחשבים הניידים, הטאבלטים ומכשירי הטלפון הסלולארי.

עם השנים, הטכנולוגיה התקדמה ומאפשרת לפרוס תשתית של אינטרנט אלחוטי בהרבה מקומות עקב העלות הנמוכה והזמינות הגבוהה של מכשירים אשר משדרים אינטרנט אלחוטי, מה שפעם היה יקר ומיועד לאנשי עסקים כיום נהיה נחלת הכלל.

אז איך זה עובד ?

כיום לכל בית קפה, משרד או בית אשר קיים בו אינטרנט יש אפשרות לחבר נתב אלחוטי אשר מסוגל לשדר אינטרנט אלחוטי להרבה התקנים אלחוטיים (טאבלטים, מחשבים הניידים וכו') אשר מתחברים לשידור האלחוטי של הנתב, כמו כן רוחב הפס מתחלק בין כל ההתקנים וכל התקן מקבל חלק ממנו לגלישה באינטרנט.

הבעיות ?

תדר עבודה: רוב הנתבים עובדים בתדר שידור אחד, כאשר מתחברים לשידור האלחוטי התקנים אשר משדרים בתקן ישן הם מאטים את מהירות השידור של האינטרנט האלחוטי לכלל ההתקנים, דבר אשם גורם לכך שכל ההתקנים המחוברים לאותו נתב מתחלקים ברוחב פס אלחוטי בעל מהירות יותר נמוכה.

מרחק השידור: כאשר התקן אלחוטי מתרחק מההנתב האלחוטי יש ירידה באיכות האות אשר ההתקן האלחוטי קולט, דבר אשר מאט את קצב הגלישה או מנתק את אותו התקן מהאינטרנט במרחקים גדולים.

נתב האלחוטי משדר בצורה טובה למרחקים קצרים של עד 10 מטר, איכות השידור תלויה מאוד בתוואי המקום, לעיתים ישנם גורמים אשר מפריעים לטווח הקליטה (קירות, שידורים אלחוטיים מהתקנים אחרים, וכו).

הפתרונות ?

במקומות גדולים או מרובי משתמשים ניתן לפרוס מגדילי טווח (נקודות גישה) אשר עובדים במקביל במספר תדרי שידור ומחלקים את העומס של ההתקנים המתחברים לרשת האלחוטית. הפריסה של המגדילי טווח תהיה במרחקים שונים אחד מהשני, דבר אשר ייתן כיסוי לשטח גדול יותר.

Smart Networks
פתרונות תקשורת | תשתיות תקשורת
http://www.smartnetworks.co.il
054-4778847 / 054-7766070

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה