ההשקעות הראשוניות הכי חשובות בעסק שלך
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ההשקעות הראשוניות הכי חשובות בעסק שלך 

מאת   02/03/2014 |  נצפה 1877 פעמים

אתה נמצא בלחץ בבניית העסק החדש שלך, אל תשכח מהן ההשקעות הכי חשובות שיש לעשות

האם אתה כבעל עסק קטן או זעיר מבצע את כל העבודה הקשורה לעסק לבדך?

ניקח לדוגמא עצמאי בעל משאית להובלה מהדור הישן  אשר ביצע את כל העבודה המשרדית הקשורה לעסק לבדו. הוא דאג לפירסום ולשיווק, ערך את מסמכי הנהלת החשבונות כולל הכנת דוחו"ת למע"מ ומס הכנסה לבדו ורק הביא לרואה החשבון את החומר להגשת הדו"ח הסופי. את המשרד הוא מיקם בבית כך שתמיד הרגיש שהוא בשליטה על החומר ואין לו צורך בעזרה נוספת.

 

בנקודה זו בעל העסק העצמאי בבעיה מאחר ומצד אחד הוא רוצה לגדול ומצד שני לא יוציא כסף לצורך כך.

הבה נבחן מספר נקודות בהן בעל העסק מבזבז את זמנו במקום להשקיע בצמיחת העסק:


  • קבלת כרטיסי אשראי מלקוחות פוטנציאלים – קיימים בעלי עסקים רבים שאינם רוצים לקבל כרטיסי אשראי ומעדיפים מזומן בכדי להמנע מעמלות סליקה וזו טעות מאחר ולעיתים לקוחות מעדיפים לשלם בתשלומים בכרטיס האשראי, מאחר ואין באפשרותם לשלם את כל הסכום במזומן. בנוסף מזומן הינו נזיל בעוד כרטיסי אשראי מועברים לחשבון הבנק.
  • לקבל הפסדים – לעיתים בעלי עסק נתקלים בלקוח אשר "עקץ" אותם ובשל כך הם הפסידו כסף, אסור להכנע ולסגור את העסק בשל כך, אלא להתמודד ולהסתכל על הלקוחות הטובים של העסק, אמת קיימות רמאויות ובייחוד בתשלום בכרטיס אשראי, או מתן אשראי ללקוח חדש, אך תמיד צריך לדעת לבחון כל מצב בפני עצמו, לדוגמא לא לתת אשראי חריג ללקוח.
  • קח אנשי מקצוע – בעלי עסקים קטנים מחזיקים בתפקיד המנכ"ל עד למנקה בעסק, לשם כך יש להרפות, בחן היכן תתרום הכי הרבה לעסק, וקח אנשי מקצוע לתפקידים שאינך מאייש.
  • קח את איש המקצוע הטוב ביותר ולא הזול ביותר – כאשר החלטת לשכור עובדים קח את הטובים ביותר, אפילו אם פירוש הדבר לקחת עובד במשרה חלקית למילוי העבודה הקיימת. מצד שני אל תגזים בשכר עובד גבוה מידי, זכור העובד הטוב ביותר לא תמיד היקר ביותר, אך בוודאי לא הזול ביותר.
  • השקיעו בפירסום – רצוי לבחון את תמהיל הפרסום הטוב ביותר, אך תמיד לזכור כי אנשי השיווק הטובים ביותר מבזבזים כסף. רצוי תמיד להביט בכוס החצי מלאה ולראות את החזר ההשקעה על הפירסום.
  • הכינו תוכנית יעדים – הרכיבו את תוכנית היעדים שלכם בדרך אחראית ורצינית (רצוי בעזרת איש מקצוע) בכדי שתוכלו בכל עת לחזור ולבחון מהן הדרכים שהתוותם לעצמכם לצמיחת העסק.

 

אם רצונך להגדיל את העסק שלך דאג להשקיע בו ולטפח אותו.

שרייבר רחל - ייעוץ וליווי פיננסי כלכלי עסקי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה