השכרת מיניבוס עם נהג
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

השכרת מיניבוס עם נהג 

מאת   16/02/2014 |  נצפה 1397 פעמים

אם אתם רוצים לשכור מיניבוס לטובת נסיעה מיוחדת, יש להכיר מעט את הנושא ולהבין במה מדובר. מיניבוסים יכולים להסיע עד 24 נוסעים וכמובן שיש גם מיניבוסים קטנים שמסיעים עד 10 נוסעים. בכל אחד מן המקרים, המחיר יהיה שונה אך דבר אחד משותף לכל והוא שעם השכרת המיניבוס שוכרים גם את שירותיו של נהג מקצועי. כל חברת הסעות לאירועים מחזיקה ברשותה מספר נהגים על פי הצורך וכל חברה אמונה על שמירה של כמה תנאים שאותם גם צריכים הלקוחות עצמם להכיר, באופן כללי.

כדי להיות נהג מיניבוס מיומן, צריך להיות הבעלים של רישיון מתאים (סוג D). לא ניתן לנהוג ברכב הסעות זעיר ללא רישיון והיתר ממשרד התחבורה. כל נהג חייב להציג בפני המעסיק כתנאי העסקה בסיסי, תעודת יושר. התעודה הינה אישור משטרתי ליושרו של האדם, להיעדר תיקים פליליים וכמובן גם הידר עבירות תעבורה שיכולות לשלול את רישיונו. בנוסף צריך גם לעבור בדיקות רפואיות ולהציג תנאים פיזיים ורפואיים המתאימים לנהיגה על רכב המסיע נוסעים רבים.

כאשר כבר עוברים את שלב ההשכרה, יש לוודא שבאמת מדובר בנהג אדיב עם יחס מקצועי. לא אחת נתקלים נוסעים בנהגים המעניקים יחס שאינו חיובי ומונעים מן הנוסעים ליהנות מחוויית נסיעה נעימה. מעבר לכך, נוסעים צריכים להכיר את זכויות הנהג. יום עבודה של נהג מיניבוס מוגדר 12 שעות, כאשר אין הנהג צריך לנהוג לאורך 12 השעות ברציפות, אלא יכול לעשות הפסקה משמעותית באמצע כדי להתרענן. גם מבחינת הנוסעים הכי טוב הוא לאפשר לנהג לעצור ולהתרענן, לאכול או לשתות כדי להישאר ערני. צריך גם לזכור כי יש לנוסעים אף עניין לשמור על מצב רוח טוב של הנהג, משום שבמקרים הפוכים שבהם הנוסעים לא התייחסו בכבוד לנהג ואף השחיתו את רכב ההסעות או במקרים אחרים פשוט סיימו את הנסיעה עם רכב מלוכלך מאוד.

ההשכרה היא הסכם בין הנוסעים ובין חברת הנסיעות שמטרתו להבטיח את הנהיגה המקצועית והאדיבה של הנהג לצד שמירה על הרכב וכל הנלווה אליו מצד הנוסעים.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה