מיסטר נייס גאי - הסם המסוכן שהרכבו הכימי לא מוכר לרבים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מיסטר נייס גאי - הסם המסוכן שהרכבו הכימי לא מוכר לרבים 

מאת   01/02/2014 |  נצפה 3148 פעמים

כבר נכתב רבות על הסיכון הקיים בשימוש בסם הסינטטי הקרוי מיסטר נייס גאי, אולם כמטפל הנפגש בעשרות צעירים המגיעים לאישפוז וטיפול בעקבות שימוש בסם זה, חובה עלי לבוא ולהזהירך מפני השימוש בו.

הסם הסינטטי הזה בא לחקות סמים קנבואידים דמויי הגראס והמריחואנה אולם המשתמשים בו לא יודעים שהשפעתו על הקולטנים במוח חזקה פי עשרות מונים מהשפעת הגראס והמריחואנה. שימוש בסם הנייס גאי מוביל פעמים רבות למצבים דמויי פסיכוזה ופסיכוזה. אנשים המשתמשים בו נפגעים כמו במאין הרעלה הפוגעת בקולטנים במוח.

עלויות הסם הזולות לכאורה, והיותו מצוי בפיצוציות רבות כחומר הנמכר בין סוחרי סמים צעירם בערים הגדולות, הינו מפתה ומושך צעירים רבים להשתמש בו.

אבל לא כך הוא, הנייס גאי, הינו סם מסוכן שפיתוח התלות בו מהירה ביותר, הוא יוצר מאין חוויה של שכרון ואשליה של כוח, מעלה את חום הגוף לרמות מסוכנות ויכול לגרום לפגיעה עצבית ממושכת.

אלפי מילים ואזהרות לא מרתיעים את הצעיר התמים שחבריו לוחצים עליו להעז ולנסות את הסוטול של סם הנייס גאי הנמכר ברחבי הארץ: "בוא תנסה הוא סבבה, יעשה לך רק טוב " הם אומרים לו.

אותם חברים, אני אומר לך מניסיוני המקצועי,  יהיו הראשונים שינתקו מגע עימך כשמצבך הנפשי יתדרדר, הם ירתעו ממך, יחששו מתגובותיך המביכות, אתה תזכיר להם את הסיכון שגם הם יכלו להתקל בו ולהפגע ממנו.

משפחתך היא זו שתאלץ ללות אותך מעכשיו ועד עולם, בסבלך, בהתדרדרותך המנטלית, ביציאתך ממעגל העבודה והחברה. כאבן כבדה על צאוורם תיפול ותפגע  בחייהם, בשימחתם ובאושרם.

אני מודע לכך שאתה הצעיר, וההורים שלך, ככל הנראה לא נתקלת באותם אנשים שחייהם נהרסו בשל השימוש בנייס גאי, לפיכך בתמימותך אתה עלול להעז ולנסות את הסם הממכר הזה.

אבל אני רוצה לספר לך ולהוריך, שאני ואנשי הטיפול המומחים בטיפול בנפגעי התמכרויות, נפגשים בעשרות קורבנות שמפיל הסם הזה, ברבים מאלו שנפגעו מפסיכוזות (ניתוק מהמציאות המודעת), בחרדות ובדיכאונות הקשים שפיתחו אנשים שנפגעו מסם הנייס גאי. אנחנו הם אלו שמלווים שנים את קורבנות הסם בתהומות הדיכאון ממנו אינם מצליחים לצאת, בהתרחקותם ממעגלי החברה והתפקוד, בהסגרותם בבית משפחתם לשנים ארוכות. בחיי הנערות שהפסידו, בזוגיות שלא ימצאו יותר, בפגיעה גופנית בכליות ובמוח.

הזהרו, הזהר, הזהרי, סם הנייס גאי הוא אחד מהסמים המסוכנים ביותר. 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה