טיפים לשימוש נכון בצ'קים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים לשימוש נכון בצ'קים 

מאת   16/12/2013 |  נצפה 2042 פעמים

כתיבת הסכום
יש לוודא שהסכום שכתוב במילים זהה לסכום שכתוב במספרים. לאחר כתיבת הסכום במספרים – מומלץ לעשות סימון על מנת למנוע מצב של זיוף הצ'ק על ידי הוספת מספרים לשמאלו, דבר שעלול "לנפח” את הערך של הצ'ק.

שימוש בצ'קים למי שנמצא בקשיים כלכליים
צ'ק יכול להיות אמצעי מעולה לדחות תשלום עבור מוצר. ישנם בתי עסק שמוכנים אפילו שהצ'ק יהיה דחוי לעוד חודשיים. כאשר נמצאים במינוס הרי שגובה הריבית נקבע במידה רבה לפי "כמות” הכסף שהלקוח חייב לבנק, לכן דחיית תשלום כבד יכולה לחסוך ריבית למשך תקופה מסוימת, אין לזלזל בכל הוצאה, והדבר נכון במיוחד כאשר נמצאים במינוס.

תשלומים קטנים
בהרבה בתי עסק מסכימים לקבל תשלום בצ'ק או באשראי רק מסכום מסוים ומעלה. גם לקונים יש אינטרס לשלם תשלומים קטנים במזומן, כך ניתן לחסוך עמלות. אך אפשרות זו יכולה להיות יעילה למי שנקלע במקרה למצב שבו אין לו כסף מזומן בארנק.

תיעוד מסודר של ההוצאות
יתרון מסוים לתשלום על ידי צ'קים, זה שבאופן טבעי יש תיעוד יותר מסודר של ההוצאות, שיטה זו יכולה להיות טובה לכל מי שרוצה לערוך רישום של ההוצאות החודשיות שלו, לשם תיעול ושיפור ההתנהלות הכלכלית.

הפקדת צ'קים במרוכז
הפקדה מרוכזת גם חוסכת בגובה העמלות, אך גם חוסכת זמן. בהרבה מקרים הזמן חשוב יותר מהכסף (בחלק מהמקרים הדבר נכון אפילו לאנשים שמרוויחים שכר מינימום!).  ההשקעה בנסיעה לבנק, המתנה בתור והדרך חזרה הביתה גוזלים הרבה זמן יקר.

ביטול צ'קים
ביטול צ'קים יכול להיעשות בעקבות בעיות של חוסר נזילות כספית, אבדן צ'קים (במקרה של אבדן כדאי גם לידע את הבנק על כך) או סיבות אחרות. יש לזכור שביטול צ'קים עלול בחלק מהמקרים לגרור לתביעה משפטית, לכן יש לשקול כל מקרה לגופו.


לקריאת טיפים נוספים בנושא

הדפסת צ'קים - אינטרצ'ק


http://www.intercheck.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה