מה מרגישים לאחר שמפסיקים שימוש גראס?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה מרגישים לאחר שמפסיקים שימוש גראס? 

מאת   14/12/2013 |  נצפה 2795 פעמים

שימוש ממושך בסמים מרכיבי הגראס והמריחואנה מאלחש תחושות, רגשות ותגובות אנושיות. אנשים רבים המגיעים לטיפולי מצדדים בתוקף ביתרונות השימוש בסמים אלו ושוכחים את חסרונות השימוש בהם. השבוע ישבתי עם אחד ממטופלי, בחור שנתפס על אחזקת כמות גדולה של סמים אלו, כמות שאינה ל"שימוש עצמי". הבחור, משה נקרא לו, אולץ לעבור תהליך טיפולי, ובדיקות סמים בשתן, בכדי להקל עליו בתוצאות החמורות של מעשיו, העוברות על החוק.

אותו בחור כעס תחילה על הדרישות אליהן נדרש, "מה אכפת למדינה מה אני עושה ואיך אני עושה? לא פגעתי באף אחד אלא רק בעצמי? לי הסם עוזר, הוא מרגיע אותי, נותן לי מנוחה, מקל עלי בכאבים, כך אני כבר 15 שנים ואיני מבין מה רוצים ממני. אתה תראה שהחוק במדינה ישונה, לכל אזרח מותר להחליט על גורלו" וכדומה.

אז נכנסנו לתהליך, הבחור אולץ להראות בדיקות שתן נקיות מסמים, לשם כך הגיע אלי פעם ופעמיים בשבוע, פעם אחת  לבדיקת שתן  ולשיחה טיפולית ופעם נוספת לבדיקת שתן. כך אחר שלושה חודשים בדיקותיו היו נקיות מסמים, הזעם שבו רוכך, משה חזר לחיות חיים ללא סמים וחזרתי לבדוק מה הוא מרגיש ללא השפעות הסמים.

משה מספר שחזר להיות דעתן, לעמוד על דעותיו. שחזר להיות עירני יותר ומפוקס יותר, פחות עייף ויותר עירני. בעבודתו הוא מקפיד יותר על קטנות כגדולות, נושאים שהזניח ו"דפדף" שנים ארוכות. רמת המוטיבציה שלו ליזום ולארגן גדלה פלאים, הוא דוחף את עצמו לעשיה ויזמות. החיים חזרו להיות חיי התמודדות ומציאות ולא חיי אשליה וסוטול.

אמשיך לשוחח ולעקוב אחר התמודדתו של משה בתהליך ניקיונו מסמים, אבדוק מדי כחודש-חודשיים את השינוי שהוא חש בתחושותיו. אני מאחל לו חיים טובים, נמרצים, דעתניים, חיוניים ומלאים, ללא סמים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה