קצין הבטיחות הבטיח לנקוט בצעדים כנגד הנוהג ברכב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קצין הבטיחות הבטיח לנקוט בצעדים כנגד הנוהג ברכב  

מאת   02/12/2013 |  נצפה 2229 פעמים

26-11-2013

לדורון רגב מנכ"ל תנועה נט

מאת אברהם אברמוביץ קצין בטיחות בתעבורה

לדורון שלום רב,

אני משמש כקצין בטיחות ומרבה לנהוג ברכב החברה בכבישי הארץ, ברצוני לציין מנסיוני את חשיבות המדבקה להורדת עקומת התאונות. אין לי ספק שמי שנוהג ברכב חברה הנושא מדבקה כזו יודע שמישהו רואה את ההתנהגות שלו בכביש, ועלול לדווח על כך. לעיתים קרובות אני רואה איך נהג שנוהג ברכב ללא מדבקה, מרשה לעצמו לנהוג בצורה חצופה שמסכנת את שאר הנהגים בכביש.

בזמנו כאשר ראיתי רכב שנוסע בצורה פראית ומסוכנת, הרגשתי חוסר אונים ולא היה לי בפני מי להתריע. אבל כיום כשיש לי למי לפנות, הרי זה הרבה יותר קל.

לדוגמא, הבוקר נסעתי למשרדי החברה בה אני משמש כקצין הבטיחות, בכביש המקשר את כלא השרון לכיוון שפיים. מייד לאחר שעברתי את מסילת הרכבת, אזור שבו מופרדים הנתיבים על ידי פס לבן רצוף, התנועה התקדמה באיטיות רבה עקב טרקטור שזחל בנתיב. לפני היו מספר כלי רכב וכולנו נזהרנו והתחשבנו בחוק ובתנאי השטח. פתאום התפרץ רכב רנו לבן ועקף במהירות את כל השיירה, כשהוא עובר כמובן גם את קוו ההפרדה הרצוף.  למזלי הצלחתי להבחין במספר על המדבקה כוכבית 3663 והתקשרתי מיד למוקד. במוקד נעניתי במהירות ואדיבות ורשמו את כל הפרטים שידעתי למסור. בנוסף, סיימתי את הדיווח בבקשה שקצין הבטיחות ישוב אלי. לשימחתי לא עבר זמן רב וקצין הבטיחות של החברה לה שיך הרכב התקשר אלי. כמובן שניצלתי את ההזדמנות לשוחח עם איש מקצוע ועמית שלו יכולתי להסביר את הנושא לפרטיו. קצין הבטיחות הבטיח לנקוט בצעדים כנגד הנוהג ברכב ואני הרגשתי שתרמתי תרומה חשובה לבטיחות.

מה הייתי עושה לולא הייתה מדבקה על הרכב? כלום!ומה היה עושה אותו נהג? ממשיך לנהוג בפראות ולסכן את הציבור. אני מקווה שלא רק אני נוהג כך, וגם רוצה לקבל תגובות לגבי כלי הרכב של החברה בה אני משמש כקצין בטיחות. אינני יכול לומר בוודאות כמה תאונות נמנעו מיום הדבקת המדבקות על כלי הרכב של החברות, אבל גם אם נמנעה תאונה אחת זה היה כדאי.

דורון, אני יודע עד כמה הנושא חשוב לך ולכן רציתי לשתף אותך.

המשך בפועלך, רבים כמוני יודעים להעריך את עבודתך.

בברכה,

אברהם אברמוביץ, קצין בטיחות בתעבורה

דורון רגב, מנכ"ל חברת תנועה נט 04-6308085 052-6811094

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה