חשיבה מחודשת על חרדה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשיבה מחודשת על חרדה 

מאת   13/11/2013 |  נצפה 2171 פעמים

חרדה היא מונח כללי למספר הפרעות אשר גורמות לאדם לחוש עצבנות, פחד ודאגה. הפרעות אלו משפיעות על התחושות וההתנהגות, וללא טיפול נאות, הן עלולות להתבטא בתסמינים פיסיים אמיתיים.

לעיתים קרובות, אנשים עשויים לחוות מצב של דאגה או פחד לפני התמודדות עם משימה מאתגרת דוגמת בדיקה רפואית או ראיון עבודה. תחושות אלו הן מוצדקות ונחשבות לנורמאליות. אך חרדה נחשבת לבעיה כאשר התסמינים מפריעים ליכולת האדם לישון, לאכול או לתפקד.

חיוני לטפל בגורמים לחרדה ולא רק לדכא את התסמינים. אנשים נוטים להאמין כי אם יוכלו להשקיט את התסמינים, הכול יהיה בסדר. אך למעשה יש להתבונן על החרדה כפי שהיא ולא לראות בה אויב, אלא ביטוי למאבק בהסתגלות לדרך חיים מאתגרת. מנקודת תצפית זו, היכולת להתמודד עם החרדה משתפרת. חרדה היא פשוט קריאה של הגוף והמוח לתשומת לב, ולנקיטה בפעולה חדשה אשר תהווה פריצת דרך.

טיפול בחרדות - שיטת NLP לנוע בתוך החרדה ועימה
ברמה האישית יותר, שיטת NLP להתמודדות עם חרדה מקנה לאדם כלים ומשאבים להתמודד עם מצוקתו, להכיל א החרדה ולפרוץ דרכה את הדרך להגשמה עצמית. יש לעבור דרך החרדה ולא להגן עליה או לתת לה במה. צעד זה מהווה את הסנונית הראשונה של השינוי הנדרש לצמיחה.

אדם מסוגל לשלוט בחייו ובסביבתו. חשיבה רציונאלית היא הבסיס לתפיסת עולם, המובילה למודרניזציה של חברה. שיטת NLP מלמדת לחפש ולחקור את הדרכים ליצירת רווחה ואושר, תוך הסתמכות על חשיבה אנליטית והגיונית המדירה את החרדה.

הדמיון חיוני לאיזון חיים הרמוניים, והגיעה העת להשיב לאדם את אנושיותו, על מנת שיצמח מתוך משברים, ימגר את חרדותיו וישיב לעצמו את הנטייה הטבעית לשלוט על מחשבותיו מבלי להפריד עצמו מהזרם העקבי של החיים.

טיפול בחרדות - יצירת מציאות חדשה
שיטת NLP מסייעת לאנשים את ההרגל לחשוב באופן חיובי ופורה, תוך חקירה בלתי נלאית אודות קבלת החלטות וביצוען. השיטה מסייעת לאדם לבנות תחושת ערך עצמי בריאה, מוציאה אותו מתוך שבי 'מרוץ המחשבות' השליליות, ומובילה אותו אל זרימת חיים חיובית.

מרים שביט | חלון לדמיון
מטפלת בשיטת NLP ו דמיון מודרך
www.miriam-shavit.com
052-3396293    |    href="mailto:miriam3042@gmail.com" miriam3042@gmail.com">target="_blank">miriam3042@gmail.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה