רכישת מטבע חוץ
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רכישת מטבע חוץ 

מאת   25/10/2013 |  נצפה 1408 פעמים

רכישת מטבע חוץ

כאשר אנו מעוניינים לרכוש מטבע חוץ או בראשי תיבות מט"ח אנו נתקלים בעולם של סחר המשתנה באופן קבוע, ואשר שואב אליו ציבור גדול של משקיעים, גם משקיעים פרטיים אשר מעוניינים להשקיע כספם ולהרוויח מן העליות והירידות של המטבעות הנסחרים בעולם, וגם מן הירידות.

מטבע חוץ למעשה פותח עבורנו את האפשרות לרכוש ולמכור מטבעות שונים בכל רגע נתון בהתאם לשוויים, למשל אם אנו רואים שאנו יכולים לרכוש דולר בשקל כי המטבע דולר נמצא במחיר נמוך במיוחד למול השקל, ואנו חושבים שהמטבע דולר יעלה את ערכו למול השקל, אנו יכולים לרכוש דולר ולחכות שיעלה לצורך מכירתו מחדש וכך להרוויח מן ההפרשים בתנועות, כך גם במטבעות אחרים כמו פאונד אירו או אף קורונה צ'כית אשר נסחרים בין המטבעות בעולם.

קיים גם ציבור משקיעים מוסדי אשר פונה לחברות המתמחות בהשקעות מטבע חוץ וציבור זה נהנה להשקיע את הרווחים שלו לשם יצירת רווחים נוספים בהשקעות מטבע חוץ בינלאומי.

כיום ניתן לרכוש מטבע חוץ מהנוחיות של הבית שלנו, ישירות מהמחשב שלנו, ולבצע את כל התנועות שאנו בוחרים לבצע, אך רצוי שלא לעשות זאת ללא הדרכה מתאימה, וללא ליווי ראשוני כך שלא נפסיד כסף מיותר, כמו כן אם בחרנו להתחיל לסחור רצוי שלא להשקיע כסף רב, אלא להתחיל בסכום נמוך על מנת לבצע ניסיונות במסחר.

רכישת מט"ח לצורך נסיעה

כאשר אנו עומדים לקראת נסיעה לחו"ל אנו רוצים לרכוש מטבע חוץ למטבע המקומי במדינת היעד, כמו למשל אם ניסע למדינות אירופה נצטייד במטבע אירו אם לאנגליה פאונד וכדומה, וכך נוכל ליהנות מחופשיות במהלך הנסיעה, לבילויים, קניות ועוד.

במצב של רכישת מט"ח מסוג זה עלינו לבצע בדיקת השער היציג למטבע הרצוי במדינת היעד ולאחר מכן לבצע בדיקת עלויות של עמלות המכירה שאנו נשלם עבור ההמרה.

המקומות בהם אנו יכולים להמיר את המטבע משקלים למטבעות אחרים הם הבנקים, חברות ההמרה, וסניפי הדואר, ובכל אחד מהמקומות אנו יכולים לקבל עמלת מכירה שונה אשר עולה על גבי השער היציג.

שער יציג להמרה

השער היציג נקבע בכל מדינה על ידי הבנק המרכזי הפועל בה, למשל בישראל ישנו בנק ישראל הקובע את השער היציג בכל יום סחר.

הבנקים המקומיים חברות ההמרה וסניפי הדואר הפרושים במדינת מקבלים אף הם את השער היציג לאותו היום ומוסיפים את העמלה שלהם לצורך המכירה, כך שאם אנו רוצים לרכוש פאונד אנו רוכשים אותו בהתאם לשער היציג של הפאונד למול השקל פלוס עמלת הרכישה שגובים מאיתנו.

 

 

 

אוהד הראל - בניית אתרים, קופירייטינג, קידום וכל שירותי האינטרנט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה