המרת מטבע לפני טיסה ללונדון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

המרת מטבע לפני טיסה ללונדון 

מאת   25/10/2013 |  נצפה 1602 פעמים

המרת מטבע לפני טיסה ללונדון

אנגליה הינה יעד מבוקש לישראלים רבים לצורך החופשה שלהם, או אף לצורך נסיעות עסקים של אנשי עסקים מישראל.

המטבע אשר נהוג באנגליה הוא לירה שטרלינג או בקיצורו ליש"ט, או בשמו הנוסף פאונד ואם אנו מתארגנים לקראת נסיעה כזו רצוי שנבצע המרה ממטבע שקל למטבע לירה שטרלינג לצורך כל רכישה במקום, מסעדות, שופינג, בילויים או כל פעולה שנרצה לעשות במהלך הנסיעה.

המרה לצורך נסיעה לאנגליה, אנו יכולים לבצע במספר מקומות בישראל, סניפי הבנקים המקומיים כמו בנק הפועלים, בנק לאומי, דיסקונט או כל בנק אחר, סניפי רשות הדואר אשר פרושים בכל רחבי הארץ, או חברות המתמחות בהמרות של מטבעות אשר נקראות חברות CHANGE, ואנו יכולים למצוא אותן בכל פינה ובכל עיר ברחובות הראשיים.

שערי חליפין לצורך ההמרה

כאשר אנו מחפשים לחליף מטבעות לצורך נסיעה לאנגליה, ואנו רוצים להמיר פאונד ממטבע שקל רצוי שנבדוק מהו השער היציג לאותו היום הנקוב אשר נקבע על ידי בנק ישראל, ולאחר מכן נבדוק היכן נקבל את עמלות המכירה הנמוכות ביותר.

בכל מקום דורשים עמלות שונות על גבי השער היציג, וכדאי שנבצע בדיקה במספר מקומות למציאת המחיר הנוח ביותר, מומלץ לבצע המרת מטבע במקומות מורשים ולא על ידי חלפני כספים אשר עומדים ברחובות ראשיים, שכן אין אנו יודעים את טיב הכסף ואין לנו בטחון שלא נרכוש כסף מזויף.

לצורך עיסוק בהמרות כל עסק חייב להחזיק ברישיון מתאים לפי חוק איסור הלבנת הון תש"ס 2000, ולאחר החלטת הרשם במשרד האוצר העסק מקבל את הרישיון לעיסוק זה כך שקיימת על העסק בקרה וגבי טיב הכסף ואמיתותו, והוא אחראי לכך שהכסף בו הוא סוחר הינו כסף אמיתי ואנו יכולים להיות רגועים בכך שאין אנו רוכשים כסף מזויף.

למה כדאי בארץ?

אם אנו נמצאים לקראת נסיעה לחו"ל ואנו מבקשים לבצע המרת מטבע רצוי שנדע כי קיימת תמיד האפשרות להמיר את המטבע בחו"ל או בשדה התעופה לפני הטיסה, אך העמלות שנשלם תהיינה עמלות גבוהות מאוד שכן בשדה התעופה יודעים שאנו נמצאים במצב לחץ לרכישה.

ישנם כספים אשר קשה מאוד להשיגם בישראל ורוב מקומות הסחר אינם סוחרים במטבעות אלו בשל העובדה שכוח הקנייה שלהם נמוך, כמו למשל זלוטי פולני, פורינט הונגרי וכדומה, ובמצבים מסוג זה אנו נאלצים לבצע שתי המרות, ולשלם שתי עמלות, המרה אחת להחליף את המטבע שקל לאירו דולר או פאונד – לירה שטרלינג ואז לקבל מטבע סחיר בינלאומי, והמרה שנייה במדינת היעד.

 

 

אוהד הראל - בניית אתרים, קופירייטינג, קידום וכל שירותי האינטרנט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה