טיפים לכתיבת קורות חיים למהנדס מתחיל וללא כל ניסיון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים לכתיבת קורות חיים למהנדס מתחיל וללא כל ניסיון 

מאת   22/10/2013 |  נצפה 1662 פעמים


כבוגר לימודי הנדסה וללא כל ניסיון תעסוקתי, נדמה לך שאתה נמצא בעמדת נחיתות מול מועמדים אחרים וזאת בגלל חוסר הניסיון המקצועי.
ראשית כל, אל תיבהל, כמוך יש עוד וזכור שניסיון תעסוקתי זה לא הכל!.
גם אם אינך מאמין שווה לך לנסות.
הנה מס' טיפים שיוכלו לעזור לך.

דע מהם יעדי החברה:

חקר מטרות הארגון, הוא הדבר הראשון והחשוב שעליך לעשות. עליך להכיר ולהבין את ערכי החברה, המשימות, מטרות ויעדים. לאחר שעשית זאת, התאם את קורות החיים שלך לתיאור התפקיד המבוקש ולכך שהנך מכיר את החברה.

חשוב מחוץ לקופסה:
גם אם אין לך ניסיון תעסוקתי בתחום, אינך חייב להשאיר חורים בקו"ח, למה שלא תציין למשל קורס שלמדת במסגרת לימודי ההנדסה, ציין מה עניין אותך וכיצד אישיותך גרמה לך להצטיין בקורס זה,ברור הוא שהקורס המדובר רלוונטי לאותה משרה מבוקשת.
מומלץ במידה ויש, לציין גם הישגים אקדמים כמו הצטיינות, השתתפות בתוכניות הצטיינות וכו'.
ניתן להרחיב גם על נושא פרויקט הגמר/המחקר שלך, ברור מראש שנושא פרויקט הגמר קשור לתפקיד המבוקש. בנוסף מומלץ לציין בקורות החיים במידה ויש, חברות באגודות רלוונטיות לתפקיד, ניהול בלוג בתחום, מאמרים שכתבת ועוד .

לא תשאל לא תקבל!:

גם אם התפקיד אותו אתה רוצה, דורש ניסיון קודם, דע שישנה גם סבירות שיש מקום גם בשבילך באותו ארגון. ארגונים רבים מחפשים דווקא בוגרים טריים כך שיוכלו הם לבנות ולעצב אותם בהתאם לתרבות החברה. ישנם לא מעט סיפורים על מועמדים שהתקבלו למשרות למרות חוסר הניסיון התעסוקתי.
אפשר להציע לעבוד בשכר מינימום ובהזדמנות זו גם ללמוד את הידע הנחוץ לתפקיד.


תן לי סיבה מספיק משכנעת לקרוא את קורות החיים שלך:

היות והמעסיק מקבל מאות ואפילו אלפי קורות חיים לבדיקה, לוקח לו לערך 10 שניות לסרוק את קורות החיים לפני שהוא מחליט להתעמק. לכן חשוב שבזמן שהמעסיק סורק את קו"ח שלך תופיע בפניו סיבה מספיק משכנעת מדוע כדאי לו לקרוא הלאה. לכן מומלץ בראש הדף של קורות החיים להוסיף פיסקה בה תופיע בצורה ברורה ותמציתית מדוע קורות החיים שווים המשך קריאה וכיצד תוכל אתה בדיוק לתרום לארגון שלו.


ניסיון תעסוקתי אחר:

ניתן לציין במידה ויש בקורות החיים בניסיון תעסוקתי משרות (גם אם אינם קשורות ישירות לתפקיד) המוכיחות על ניסיון ניהולי, עבודת צוות, כישורים וכשרונות מיוחדים.


שיהיה בהצלחה

EMS-seo

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה