מלבק צרפתי משובח
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מלבק צרפתי משובח 

מאת   19/10/2013 |  נצפה 3730 פעמים

 

Chateau Lagrezette

מלבק צרפתי  בדרך היין.

 

 

 

Chateau Lagrezette

על בסיס חורבות מבצר מהמאה ה-12, מעל לנהר ה Lot העובר באזור Cahors, 

בנה Adhémar de Massault את השאטו במאה ה-15. שם השאטו נקבע כבר אז, Lagrézette

בשנת 1980 רכש את השאטו Alain Dominique Perrin והחל בשיפוץ המבנה והאחוזה במשך כ-12 שנים (ועוד 10 שנים של עבודה על המבנה). מעבר לכך הוא נטע כרמי מלבק מחדש והחל לייצר יינות נהדרים בסיועו של מישל רולנד.

 

מלבק צרפתי: על פי חוקי האזור על המלבק להוות מעל ל-70% עם אפשרות לשילוב של מרלו וטנט בבלנד. המלבק בקאהור שונה במאפייניו מהמלבק אשר אנו פוגשים ביינות ארגנטינאים. מבנה היינות טאני יחסית עם חמיצות גבוהה כיאה ליינות בעלי יכולת התיישנות מרשימה. זאת בניגוד למלבק הארגנטינאי העשיר והבשל עם הניחוחות המתובלים אשר מזכיר גם את המלבק הישראלי.

 

 

הבצירים בטעימה:

2010: בציר נהדר בכל רחבי צרפת. לאחר חורף גשום עם מנות קור מצוינות הגיע מזג אוויר טוב אשר לא הגיע לטמפרטורות גבוהות מדי והיינות שמרו על חומציות ורעננות לצד עומק טעמים.

2009: בציר עשיר ומלא, לאחר אביב ארוך ופריחה אחידה עונת ההבשלה הייתה חמה, מה שהביא ליינות בשלים ומורכבים, אחד הבצירים הטובים של האזור.

2008: התאפיינה במנות קור גדולות, אביב רגוע יחסית ושמש רציפה. היינות בועטים ומורכבים.

2005: אחד הבצירים הטובים של האזור בשנים האחרונות. יינות עשירים ומורכבים.

 

Château du Chevaliers Lagrezette 2008:

מדובר בסדרת הביניים בטעימה מחיר היין 109 ש"ח .

היין מורכב מאוד, המון פרי בשל עם חמיצות נפלאה, היין חמאתי ומעורר באופן מיידי את בלוטות הרעב ופשוט זועק לאוכל לידו.

באף היין משחרר המון פרחי בר, פרי שחור מאוד בשרני עם פלפל קליל בקצוות והטבק שמורגש בעיקר באפטר טייסט. יין עם נוכחות מרשימה.

 

 Château Lagrezette Purple Malbec  65 ש"ח

היין הצעיר בחבורה.

זה יין חצוף. וזה יין עבודה של מסעדות. אחת הבעיות בהתאמת יין לאוכל במסעדה הוא שולחן שיש בו מספר לקוחות עם טעמים שונים. לצערי עדיין ברב המסעדות אין הרבה יינות שפתוחים לכוסות ולכן צריך לברור טוב טוב את בקבוק היין על מנת שכולם יהנו. המלבק הזה פותר את הבעיה באופן מושלם.

זה יין קליל, ארומטי מאוד עם ספקטרום מאוד רחב של טעמי פרי צעיר רענן, המון פלפל בפה ותחושת קרירות נפלאה. זה יין שמתאים למגוון רחב של מנות. החל מבשרים ואפילו הייתי שמח לאכול איתו קינוח כבד.

 

Château Lagrezette, Cahors 2009 220 ש"ח

מדובר ביין מליגה אחרת. התפרצות אדירה של פרי שחור באף, עץ אלון קלוי. בפה הפרי השחור מאוד בשל , חמיצות קטיפתית מושלמת, המון שוקולד באפטר טייסט. יין שהשאיר את כולנו פעורי פה. 2010 כבר בדרך וכנראה שמדובר בעוד יצירת מופת של היינן. ( המחיר גם כן יהיה 220 ש"ח )

 

 

 

 

Château Lagrezette Cuvée Dame Honneur 2005

זה יין שלא נמצא על מדפי חברת דרך היין. אולם נמזג לנו על מנת שנוכל להבין את כוחו של ענב המלבק הצרפתי. היין כמו אחיו הצעירים רענן, שופע פרי וריחות של פירות שחורים חסונים.

היינן קלוד בודומני שערך את הטעימה הוא איש חסון, נמרץ עם תשוקה אדירה בעניים, הוא מדבר על יינות Château Lagrezette בהערצה אך יחד עם זאת בהמון צניעות. אלו יינות שזוכים להערכה רבה בעולם ולציונים טובים של פרקר. שיתוף הפעולה בין קלוד למישל רולאן משלבים את הידע שיש למישל רולאן בזן הארגנטנאי השונה מהזן הצרפתי ואנו מקבלים יינות מאוד עוצמתיים עם יכולת התיישנות ארוכת שנים בניגוד לזן הארגנטיני. לא יכולתי שלא לראות את שיתוף הפעולה שעושה ארקאדי פפיקיאן באמפורה עם מישל רולאן והם אלה שהופכים את היינות למרתקים.

שף אלון גונן מסעדת אל בריו, בית איש הענבים כתב באתר היין אדום או לבן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה