מה עבר על העוף שלי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה עבר על העוף שלי? 

מאת   06/10/2013 |  נצפה 2350 פעמים

התעללות בבעלי חיים

כשאנחנו חושבים על התעללות בבעלי חיים, בדרך כלל נחשוב על כלב מסכן שלא מקבל אוכל, על תוכי בודד בכלוב קטן או אפילו על חתול שמשכו לא בזנב או זרקו עליו אבן. בישראל ישנם 30 אלף מקרים של התעללות בחיות בית מידי שנה. המספר הזה עצום, אך זוגלובק, עוף טוב ושאר יצרניות בשר העוף לא היו רוצים שתדעו שהם מתעללים בכמות עצומה מזו פי כמה וכמה - 220 מליון תרנגולים מידי שנה.

 

220 מליון בשנה

בשר העוף הוא הבשר הפופולארי ביותר בארץ כיום. הוא נמכר במגוון מותגים, מוצרים, צורות וצבעים. ובכלל, מי זוכר שהעוף הזה, בעטיפת הפלסטיק, היה פעם תרנגול? 220 מליון תרנגולים נשחטים מידי שנה בתעשיית העוף. הם נולדים כדי למות, ומתים כדי להאכל. זה לא שעוף הוא מצרך הכרחי לתזונה האנושית - הוא פשוט הפך לכל כך זול שהוא נמצא בכל מקום.

 

אבל ההתעללות לא מתרחשת רק בשחיטה - היא מתחילה עוד בלידת התרנגול. התרנגולים המשמשים לעוף בתעשיית המזון הם בנים לזן מלאכותי שנוצר במיוחד למטרה זו. הם נולדים חולים, והם מתעוותים מידי יום - חזהם (החלק הנמכר ביותר) מתנפח לגודל מפלצתי, הם קורסים תחת משקלים ועצמותיהם מתעקמות ונשברות. הם חיים בצפיפות, בלא יכולת לזוז או לעיתים אף לעמוד, עד ליום שחיטתם.

 

משלוח של זוגלובק מספק לנו הצצה

בתאריך ה6.5 השנה (2013) התהפכה משאית תובלה של חברת זוגלובק, שהעבירה תרנגולים מהלול אל המשחטה. מאות תרנגולים נהרגו במקום, ורבים אחרים נפצעו. למרות כל זאת, התרנגולים ששרדו את התופת לא זכו לכל רחמים: הפועלים של זוגלובק בעטו בהם, דחפו אותם, ודחסו אותם חזרה אל הכלובים. האלימות שניתן לראות בסרטון אינה חריגה כלל - היא יום יומית. החריג הוא דבר התיעוד- והחשיפה שלה זכה. מאות אלפי ישראלים צפו בסרטון, שנפוץ באינטרנט והגיע אף אל אתרי החדשות ולמהדורות החדשות בטלויזיה.

 

עוד על ההתעללות הנוראה, אפשר לקרוא בעמוד הבא - http://anonymous.org.il/zoglobek

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה