מושגים בסיסיים בבחירת חברת אחסון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מושגים בסיסיים בבחירת חברת אחסון 

מאת   01/10/2013 |  נצפה 3900 פעמים

כל מי  שיש בבעלותו אתר אינטרנט נדרש לשירותיהן של חברות אחסון אתרים בישראל או בחו"ל, המספקות שרתים חיצוניים עליהם נשמרים, מאובטחים ומאוחסנים הקבצים השונים. חשוב לדעת כי סוג חבילת האחסון ומאפייני השרתים משפיעים רבות על יעילותו ותפקודו של האתר, כך שעל מנת לבחור באחסון הנכון ביותר עבורכם עליכם להכיר את האופציות הקיימות בשוק.

 

אחסון אתרים בשרתים מתאימים

לא כל שרת אחסון תומך בכל שפות התכנות וניהול התוכן, כך שלפני בחירת החברה יש לוודא כי היא תומכת בשפות שעליהן מושתת האתר שלכם. לדוגמא, ג'אווה הינה משפות התכנות הנפוצות ביותר עבור יישומים שונים ברשת האינטרנט, ואילן אתרים המבוססים על ג'אווה חייבים להיות מאוחסנים על גבי שרת התומך בה. אתרי אחסון בשפת התכנות PHP (כמו למשל וורדפרס או ג'ומלה) או המשתמשים בסקריפטים מסוג CGI, יידרשו לשרתים בעלי מערכות הפעלה של לינוקס, ואילו אתרים בשפת התכנות ASP או בשפת SQL יידרשו לשרתים בעלי מערכת הפעלה ווינדוס.

 

אחסון אתרים עבור  דיוור אלקטרוני

שירותי אחסון אתרים לעיתים מציעים גם תמיכה מלאה בצרכי דיוור אלקטרוני, כולל שם הדומיין של האתר המאוחסן. אופציה זו מקנה אחידות של מאפייני מיתוג העסק, וכמו כן מקלה על ריכוז פעולות ניהול האתר תחת קורת גג אחת. ישנם שרתי אחסון שמאשפרים תשלום לבחירתכם גם רק עבור אפשרות הדיוור ללא בניית אתר. השתמשו באפשרות זו כאשר אין לכם צורך כרגע באתר אינטרנט.

 

חוות שרתים

חוות שרתים הינן המיקום הפיסי של שרתי אחסון ייעודיים. מדובר בשרתים חזקים מאוד, מגובים ובעלי רמת אבטחה גבוה במיוחד, המוחזקים בתנאים אופטימאליים ומפוקחים עשרים וארבע שעות ביממה על ידי צוות טכנאים מקצועי. לכן שרתים אלו מבטיחים רמת תפקוד גבוהה ורציפה של האתר לאורך זמן. יחד עם זאת, פיתרון אחסון זה מתאים בעיקר לאתרים גדולים בעלי תנועת גולשים ערה וגבוהה, הנדרשים לטכנולוגיות מתקדמות ולרמות אבטחה גבוהות.

בבחירת חברת אחסון כדאי לשים לב לרמת האבטחה והגיבוי של חוות השרתים.

 

אחסון שיתופי לאתרים

שיטה חסכונית, יעילה ונפוצה עבור אחסון אתרים בעלי גודל, תנועה ונפח ממוצעים, הינה רכישת שירותי אחסון עבור מספר אתרים של על שרת אחד חזק במיוחד. בשיטה זו מוגדרת לכל לקוח חבילת אחסון ספציפית המתייחסת בין היתר לנפח האחסון, משאבי עיבוד הנתונים, מערכות ההפעלה, מספר הסאב-דומיינים ומספר תיבות האימייל. יש לציין כי ניתן בכל עת לשדרג את חבילת האחסון ולהתאימה לצרכיו המשתנים של העסק. בדרך כלל חבילה של אחסון שיתופי תספיק לרוב מוחלט של האתרים בתחילת דרכם.

 

אחסון אתרים מרובה דומיינים

אחסון אתרים מרובה דומיינים מאפשר לספק מספר כתובות שונות, המובילות אל אותו האתר או אל דפי נחיתה בחינם של העסק. כמו כן, שירות זה מאפשר לאחסן מספר אתרים בעלי כתובות דומיין שונות במקום אחד ומורכז. בדרך כלל חברות האחסון בחו"ל מאפשרות ריבוי דומיינים ללא עלות נוספת, ואילו בארץ לרוב הדבר כרוך בתשלום נוסף.

 

 

הכותב הנו מנהל עמוד ההשוואת בין חברות אחסון שונות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה