מניעת פציעות בכדורסל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מניעת פציעות בכדורסל 

מאת   30/09/2013 |  נצפה 2785 פעמים

מניעת פציעות בכדורסל

מניעת פציעות בכדורסל

מי פה שמע על אדם שנפצע במשחק כדורסל? כמה מכם זכו לחוויה המפוקפקת של להיפצע במשחק כדורסל? מי יודע לציין שם של שחקן כדורסל שסיים את הקריירה בגלל פציעה? תרשו לנחש שאין יותר -5% מהאוכלוסיה שלא יכולים לענות בחיוב על השאלות הללו. האם פציעות בכדורסל נפוצות? מאוד. היו מניעת פציעות בכדורסל היא דבר חשוב? מאוד. בואו נתחיל

מניעת פציעות בכדורסל, כמו שאתם בטח מבינים, זה משהו שחשוב לכולנו, בין אם אתם שחקנים מקצועיים, חצי מקצועיים או סתם חובבים, שנפגשים כל יום שישי במגרש השכונתי כדי לשחק עם החבר'ה.

מניעת פציעות בכדורסל, הכיצד? לפני שעונים על זה, צריך לקבל קצת רקע: ישנן שלוש רמות של תנועה, המושתתות זו על זו ומשפיעות זו על זו. רמת הבסיס, והיא החשובה ביותר, הן תנועות הבסיס, Fundamental movements. בתוך אלה תמצאו כריעה, זחילה, הליכת שש, משיכה ודחיפה ואחרות. מיומנות ברמת הבסיס תשפיע לטובה על הרמות הבאות. הרמה השנייה היא התנועות הפונקציונליות, או התנועות שאנחנו צריכים לבצע כדי לקיים את היום-יום שלנו. הרמה השלישית היא התנועות הספציפיות המאפיינות ביצוע ספציפי- במקרה שלנו- כדורסל. כאמור, תנועות הבסיס הן המפתח לכל שאר התנועות.

תנועות הבסיס כוללות פחות או יותר את כל סוגי התנועות שאנחנו מבצעים כתינוקות וכפעוטות הלומדים לזוז וללכת: גלגולים, סיבובים, פיתולי גוף, כריעה ותנועות התקדמות למיניהן- זחילה, הליכת ארבע וכדומה. ברגע שאיכות תנועות הבסיס שלנו טובה, הסיכוי
שלנו להיפצע פוחת, משום שאנחנו מדויקים יותר וחשים את גופנו בצורה טובה יותר.

מתחיל להיות ברור מה קורה בתהליך מניעת פציעות בכדורסל? אנחנו מחפשים לשפר את איכות התנועה של הכדורסלן בכל התחומים, לא רק בתנועות הספציפיות, מתוך הבנה שאדם שנע נכון בכל התחומים, ינוע נכון גם במשחק כדורסל.

אחת הבעיות המרכזיות בנושא הזה הוא שברגע שאנשים מתבגרים, הם מפסיקים לבצע את תנועות הבסיס וזה הרגע שבו אנחנו מתחילים להיפצע. אנחנו מחפשים מניעת פציעות בכדורסל, ולכן על הכדורסלן לחזור לתנועות הבסיס, על מנת להיות מסוגל לבצע בצורה טובה ובטוחה את התנועות הספציפיות לכדורסל- ריצה, קפיצה, שינויי כיוון פתאומיים ועוד.

מניעת פציעות בכדורסל זה בהחלט דבר אפשרי, פציעות בספורט הן לא גזירה משמיים. זה לא רק שזה אפשרי, זה גם יכול להיות כיף אם יודעים לעשות את זה נכון. רק צריך לדעת לאן לפנות, זה הכל.

    

נדב שושןPrimal move אימון פונקציונאלי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה