חשיבה חיובית -לצורך בניית עמידות לחיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשיבה חיובית -לצורך בניית עמידות לחיים 

מאת   24/09/2013 |  נצפה 2001 פעמים

יש אנשים שלא ירשו לעצמם להיות אופטימיסטים. כי זה מנוגד למקצוע שהם בחרו-

סוכני ביטוח למשל- מטבע מקצועם רואים את התמונה השחורה  הקודרת של המחלות, האשפוזים, התרופות מחוץ לסל, הצורך באשפוז סיעודי, השריפה שכילתה את בית המשפחה שלא היה מבוטח.

הם יתרשלו במילוי תפקידם אם לא יחשבו על הסצנריו הקיצוני ביותר.

עורכי דין למשל- כל חוזה הוא פוטנציאל להפרה, לנזקים, וכבר בשלב שהכול טוב והשותפים חוגגים את פתיחת העסק החדש, הם, עורכי הדין רואים את פוטנציאל הפיצוץ, פשיטת הרגל, ההסתבכות הכספית, ותביעות הנזיקין של לקוחות, ספקים, והשותפים בינם לבין עצמם,

ואפילו כשהעסק עובד מצוין, הם רואים את גניבת הפטנט שלא נרשם בכל העולם, את העתקתו בידי עובדים, ועוד סיבוכים שהאדם הסביר מתקשה אפילו לדמיין.

מנהלי סיכונים בבתי חולים , בחברות ביטוח שעניינן ביטוח רשלנות מקצועית בעסקים גדולים- שתפקידם לאתר את ההתנהלות הבעייתית שעלולה להוביל לתביעות , ולנטרל את אפקט הפיצוץ.

יש אנשים שלא ירשו לעצמם להיות אופטימיסטים כי יש להם הטבעה במוח, תבנית חשיבה שנצרבה במוחם האומרת שהבעיה הבאה מחכה מעבר לפינה ובל ניתן לשמיים הכחולים ולחיוך של  הפוליטיקאי התורן לתעתע בנו, האסון הבא, הפיצוץ הבא מחכה מעבר לפינה.

יש אנשים שלא ירשו לעצמם פירור  של חשיבה חיובית מתוקף ניסיון החיים שלהם. כל פעם שהיו שאננים, חשבו שהכול דופק טיפ טופ – אז נפלה עליהם הצרה, התגרשו, מישהו חלה, פוטרו מעבודתם, אותם לא תתפסו שוגים באשליות אופטימיות.

חשיבה חיובית אינה מבטיחה לך רק רגעי  אושר בעולם הזה, להיפך, יש מחזוריות של קיץ סתיו חורף ואביב, של שלכת וגשם ופריחה וחום, רגע אחד אנחנו למעלה ובמשנהו למטה, מקודש לחול, חיים ומוות בריאות ומחלה

אך המחשבה החיובית, האמונה כי הכל לטובה, האופטימיות , כל אלה מייצרים עמידות. ועמידות היא התכונה המאפשרת לנו לגבור על מחלות אסונות ושאר מכות שנופלות עלינו מעת לעת במחזוריות של הטבע, ולצאת מהן כאילו עברנו באמפר בכביש. בעוד שמי שצפה את בוא הצרה-  והיה לו כל הזמן להתכונן לבואה, בהגיעה- הוא נופל למשבר של חייו ומתקשה להתאושש לאורך זמן, כי בהיעדר האופטימיות והחשיבה החיובית כי הכל לטובה , הוא לא פיתח את העמידות.

 

 

 

מאיר ביקל - מאמן אישי ומנטור לנשים בנות 45+ במסע אל ההצלחה וההגשמה שלהן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה