איך לבחור נעלי טניס?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך לבחור נעלי טניס? 

מאת   11/09/2013 |  נצפה 2481 פעמים

    כיום ישנו מבחר גדול של חברות שמייצרות נעלי טניס לדוגמא: Nike, Babolat, Wilson, Adidas, Prince, Head, Yonex, Asics, Lotto, New Ballance, K-Swiss, Karakal, ועוד. אז למה בעצם חשוב להשתמש בנעלי טניס ולא בנעלי ספורט רגילות?

סוליות נעלי הטניס עמידות במיוחד ומותאמות לסוגי מגרשי הטניס השונים: נעלי הטניס מותאמות לצרכים של שחקן הטניס ומספקות לו את מה שאי אפשר לקבל מנעלי ספורט רגילות. תנועות השחקנים על מגרש הטניס מאופיינות בספרינטים קצרים  ובבלימות מהירות, כאשר רוב התנועות הן מצד אחד של המגרש אל הצד השני. בטניס ישנם מספר סוגים של מגרשים : מגרש חימר (איטי), מגרש חוץ (קשה), מגרש דשא (מהיר), כמובן יש צורך בנעליים מיוחדות לכל סוג של משטח, ישנם סוליות המתאימות לחימר / בטון / דשא, כמו כן ישנן סוליות (ALL COURT) אשר מתאימות לכל סוגי המגרשים.  מבנה גפה של נעלי הטניס קשיחה יותר ותומכת ברגל בצדדים ובקרסול, הרבה יותר מאשר נעלי ספורט רגילות, מבנה מיוחד זה מספק תמיכה בתנועות לצדדים המאופיינות לתחום הטניס. בולמי זעזועים- ברוב נעלי הטניס ישנו בולם זעזועים בסולייה שתפקידו לשמור על הברכיים ועל שאר חלקי הגוף מפציעות.   ישנן מספר רמות באיכות ועמידות של נעלי טניס:

נעלי טניס בסיסיות - אלו נעליים פשוטות מבחינת החומרים ועמידות במידה סבירה מתאימות לשחקנים מתחילים שלא רוצים להשקיע יותר מידי.

נעלי טניס לחובבנים פלוס - נעלי טניס טובות שמתאימות לשחקנים חובבנים אשר משחקים פעמיים - שלוש בשבוע.

נעלי טניס למתקדמים פלוס - נעלי טניס מקצועיות שביניהם יש דגמים שמשחקים בהם שחקנים מהסבב המקצועי כמו רוג'ר פדרר או רפאל נדאל ועוד.   לסיכום, רוב החברות מציעות מגוון רחב של נעלי טניס בכל רמות המחירים. לרוב ככל שהמחיר עולה כך גם איכות ועמידות הנעליים עולה.

דני.ש

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה