טיפול בכאבי שרירים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפול בכאבי שרירים 

מאת   10/09/2013 |  נצפה 2574 פעמים
טיפול בכאבי שרירים

טיפול בכאבי שרירים

הלילה הגיע, אתם מתכוננים לשנת לילה מתוקה. הסדינים נקיים ומזמינים, השמיכה מפנקת, אבל פתאום- כאבים! כאבי שרירים מציקים, מעצבנים, שלא נותנים לישון.

כאבי שרירים זו בעיה מאוד נפוצה. קשכמעט כולנו חוווים אותם בשלב כזה או אחר בחיינו, במיוחד אנשים שלא עוסקים בספורט או בתנועה איכותית באופן קבוע. מאמר זה יציג מספר עקרונות של טיפול בכאבי שרירים, ובעיקר יציג דרך להקל על המצב לטווח ארוך.

לפני שניכנס לפרטים, כדאי להבין- המונח "כאבי שרירים" מתייחס כאן לכל כאב בכל שריר, שלא נובע ישירות מפציעה. ביטויים אפשריים לכאבים כאלה הם כאבי גב תחתון (LBP), כאבי צוואר כרוניים, עוויתות ברגל ועוד.

השלב הראשון של טיפול בכאבי שרירים יכלול להחזיר את השריר לרמת תפקוד רגילה. הדגש המרכזי בשלב זה הוא לעשות הכל בצורה רגועה, ללא עומס. היסבה לכך שיש לנו כאב, בין היתר, היא שהמוח מזהה את פעולת השריר בסכנה לגוף. חלק מהתהליך של טיפול בכאבי שרירים הוא ללמד את המוח שאין סכנה בכך שהשריר עובד.

השלב הבא של טיפול בכאבי שרירים יהיה ללמד את השריר וא הגוף לנוע היטב שוב. זה שלב שיכול לקחת קצת יותר זמן מאשר השלב הקודם, והוא גם מצריך התמדה מהמתאמן, יותר מאשר השלב הקודם. המטבשלב הזה מטרתנו הסופית היא לגרום לגוף לחזור לנוע היטב כיחידה אחת.

השלב השלישי של טיפול בכאבי שרירים הוא השלב שאנשים רבים נוטים להשמיט, וזו הסיבה גם כאבים כאלה חוזרים גם אחרי טיפולים. בשלב זה אנחנו רוצים לחזק את השריר, את התנועה. חיזוק השריר והתנועה יעזור למנוע פציעות וכאבים בעתיד. עם זאת, חשוב לזכור שחיזוק השריר לא מחזיק מעמד להמון זמן. יש לתחזק ולשפר את רמת הפעילות של השריר, של התנועה ושל הגוף ככלל.

כשמדובר על טיפול בכאבי שרירים, אלה יהיו שלושת השלבים העיקריים לפיתרון הבעיה. ישנם סיפורים רבים על אנשים עם בעיות קשות מאוד שהצליחו לשקם ולשפר את מצבם ואפילו יותר מכך, בעקבות עבודה נכונה ואימון נכון.

האמת הפשוטה היא זו- מי שמשקיע, שומר על עצמו ועל גופו, מרוויח איכות חיים וגוף בריא. מי שלא- סובל. באיזו קבוצה אתם רוצים להיות?

 

נדב שושןPrimal move אימון פונקציונאלי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה