רוצה להצליח בעסק חשוב גם על כשלונות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רוצה להצליח בעסק חשוב גם על כשלונות 

מאת   30/08/2013 |  נצפה 2433 פעמים

עד מתי רשעים יעלוזו?

עד מתי שרלטנות תתנהל בכול נושא כמעט?

עד מתי תמיד יימצאו אלה שימציאו שיטות, שיספרו סיפורים ובכוח הרטוריקה יבטיחו הבטחות כמו 100% הצלחה!

 

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני שומע מרצה, מנחה, מורה, מעביר קורסים, בכול מיני תחומים מכריז "אני מבטיח לכם 100% הצלחה" אני מבין שיש כאן חשש לרמייה.

 

האם יש 100% הצלחה, האם אתם מכירים 100% הצלחה, האם בכלל יש דבר כזה שנקרא בסקטור המדובר 100% הצלחה. אז שלא! ומי שנותן הבטחות שווא לא יכול לצפות כי יתייחסו אליו ברצינות.

 

כ יועץ עסקי אני בוחן עשרות מרצים, מעבירי קורסים, "גורו" למינם אשר מבטיחים הבטחות שהשכל הישר לא יכול לקבל אותם (למרות שיש עדיין הרבה מאד אנשים שמאמינים לשיטות השיווק והמכירה של אותם מבטיח החלומות עם 100% הצלחה.

 

רק מלצפות במופע, בטונציה, בדימויים, בהצגת לקוחות מרוצים, ניתן כבר להבין שלא בדבר טבעי מדובר אלה במכירה של שיטות מכירה, אין ספק שמי שמצליח לעשות כך הוא איש מכירות טוב! אך האם ניתן למכור בכול מחיר, האם כול עסקה יכולה להסגר, האם נמכור "אויר" לא יחזור אלינו הדבר כבומרנג.

 

כמי שנותן ייעוץ אסטרטגי אני מאזין לכול מיני אנשים אשר השתתפו בקורסים, שילמו סכומים מכובדים, וביודעי את המצב העכשווי של אותם אנשים הפונים ל ייעוץ עסקי אני שואל "איך הגעתם למצב זה אחרי שבקורס שהשתפתה הובטח לך 100% הצלחה"?  והתשובה לשאלה, עובדה! אין 100% הצלחה.

 

כפי שכבר כתבתי בעבר, שרלטנות ואחיזת עיניים היא חלק מעשייה כספית על חשבון אנשים תמימים אשר לא מכירים את רזי המכירה, או שיטות מכירה, או סדר פעולות מכירה, או הכנה למכירה ולכן הם נדבקים כמו דבורה לצוף הפרח על מנת לינוק יותר מידע, מידע אשר יעזור להם לקדם את מעמדם האישי או המקצועי, למטרה אשר תוכל באמת כפי שהובטח להם ע"י משווק הקורס המזורז כי אכן הם יגיעו ל-100% הצלחה.

 

וכמי שנמצא בתחום, בשטח העשייה, היום יומי, וכמי שהרים פרויקטים גדולים וחווה את כול התהליכים, צר לי לבשר כי אין 100% פגיעה! זה שקר גס רק בכדי לעשות כספים על גבם של אנשים תמימים המשתכנעים לאנשי מכירות ממולחים אשר יודעים להעביר את המכירה של הקורס או סדרת הקלטות בהצלחה רבה.

 

למכור ידע, להקנות ידע, זה לא בסדרה של קורס קצר, לא בקלטת, ולא בסיפור, הקניית ידע ובפרט שבתחום זה היידע לא נקנה מהרצאות מגובות האקדמיה אלא ע"י אנשים שעשו מעשים, יש לקחת בזהירות רבה רכישה של חלום ל-100% הצלחה.   

דורון עמית הוא מומחה בתחום ניהול עסקים, ייעוץ עסקי ושיווק, הבראת חברות, וכלכלה עסקית,מאחוריו עומד צוות של ביצועיסטים בתחום השיווק, העיצוב, הפרסום, המכירות להגדלת ההכנסות בעסק בחברה ובארגון

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה