ביטוח סיעודי קולקטיבי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח סיעודי קולקטיבי 

מאת   31/07/2013 |  נצפה 3007 פעמים

מהו ביטוח סיעודי קולקטיבי

 

ברוב המקרים תנאי הפוליסה של ביטוח סיעודי קולקטיבי יהיו טובים בהרבה יותר, מהתנאים של פוליסת ביטוח סיעוד פרטי, שרוכש אדם לעצמו דרך חברות הביטוח, או לחילופין באמצעות קופות החולים. תנאי פוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי נשמעו מפתים לכל מי שקיבל הצעה להצטרף אליהם, אך למעשה הפוליסה היתה מטעה, שכן מראש הוכרז בה תאריך פקיעת תוקף, מה שאומר שמרבית בעלי הפוליסה שילמו לחינם כל חייהם ועכשיו כשהם יהיו זקוקים לה בגילם המבוגר, הם כבר לא יוכלו לממש אותה.

 

ביטוח סיעודי קולקטיבי- חוק חדש

 

מרבית הפוליסות של ביטוח סיעודי קולקטיבי עומדים להיות מבוטלים בשנת 2014 וזאת על פי החוק החדש בעיניינן. כך למעשה מרבית בעלי הפוליסות הללו עומדים בפני בעיה, שכן כל כספי הפרמיות ששילמו עד כה בעבור הפוליסה והותק שלהם בביטוח הסיעודי שלהם עומד לפוג והם יאלצו לחפש לעצמם חלופה ביטוחית אחרת, כאשר רובם כבר מבוגרים ושאר הפוליסות בגילם יקרות מידי. כך למעשה חלקם יאלצו להסתפק בפוליסות חלקיות, או לוותר על ביטוח סעודי באופן סופי וזאת מכיוון שהסיכוי גבוה שחלקם חולים כבר במחלות מסויימות וחברות הביטוח לא יסכימו לבטח אותם. חשוב לזכור כי כל הכתוב לעיל לא מתייחס לבעלי הפוליסות המבוטחים באמצעות קופות החולים, אלא רק לגביי אנשים המבוטחים באופן קיבוצי באחת מחברות הביטוח.

 

ביטוח סיעודי קבוצתי- מה עושים?

 

לפי ההערכות ישנם כמיליון אנשים שמחזיקים בפוליסות ביטוח סיעודי קבוצתי שלא מימשו הפוליסה (כלומר לא הפכו לסיעודיים), שהפוליסה שלהם עומדת לפוג תוקף בשנה הבאה וכך כל כספי הפרמייה ששילמו עד כה יורדים לטימיון. אנשים אלא יהיו חייבים לבטח את עצמם מחדש בפוליסות יקרות וחלקיות יותר, או ללכת להתייעץ עם מומחים ולצאת למאבק משפטי לטיפול בבעיה. למעשה הבעיה העיקרית בפוליסות הללו היתה שהן היו מוגבלות בזמן ובכך לא כיסו את המבוטחים התמימים לכל ימי חייהם, אלא עד למועד פקיעת הפוליסה. כך למעשה אנשים שלא בחנו את הפוליסה כמו שצריך, לא שמו לב לעובדה חשובה זו שמאפשרת לפוליסה לפוג בתאריך מסויים, במהלך חייהם. חשיבות הביטוח הסיעודי הוא לרוב בגיל מבוגר, כך שרוב המבוטחים בפוליסת הביטוח הסיעודי הקבוצתי שילמו שנים רבות פרמיות לחינם. 

למידע נוסף על ביטוח סיעודי קולקטיביבי לחצו כאן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה