מה אסור לכם לעשות , כדי להשיג מטרות לחיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה אסור לכם לעשות , כדי להשיג מטרות לחיים? 

מאת   30/07/2013 |  נצפה 3165 פעמים

להשיג מטרות הן בטווח הקצר (שבועיים - חודש) והן בטווח הארוך (שנה-5 שנים) דורשות מאיתנו מספר דברים עיקריים: 

א. גמישות מחשבתית.   ב. דיוק מה אני ארצה לזמן לחיי .  ג. גילוי חמלה , אמפתיה וסבלנות לעצמנו לאורך הדרך .  ד. עיבוד רגשות , מחשבות ופעולות שבשליטתי. 

א. גמישות מחשבתית -לרובנו מתעוררים קשיים מנטליים וחוסר אונים מתוך מחשבה ש"אי אפשר לשנות את מציאות חיי" . "הסיבה שאני תקוע בחיי היא כי : X לא מקשיב לי ! , וY לא מכבד אותי! , וZ מעצבן אותי ".

אם תקחו אחריות על אופן התקשורת שלכם עם העולם החיצוני (על התגובות שלכם למה שקורה מבחוץ) , אחרים יבינו אתכם כך שתוכלו להשפיע , לשפר את התקשורת ולהגיע לשפה משותפת. 

לקום ולעשות מעשה במו ידכם! אם אתם רוצים שינוי קחו את המושכות לידיים שלכם ועשו משהו שונה ממה שעשיתם עד היום . באחת מהנחות היסוד בNLP אומרים - לכל אדם יש יותר מ-3 אפשרויות בחירה להגיב לסיטואציות שקורות. גמישות מחשבתית = להיפתח לאפשרויות שונות ולפרוץ את גבולות התודעה של עצמכם. 

ב. דיוק - אלמנט חשוב להשגת מטרות . ככל שתגדירו מדוייק מהן המטרות שלכם ומהן התועלות שתפיקו מהן , כך תקרבו את עצמכם יותר לכיוון שאליו כיוונתם מלכתחילה . הבהירו לעצמכם מה אתם כן רוצים במקום מה אתם לא רוצים! 

ג. גילוי חמלה , אמפתיה וסבלנות לעצמנו לאורך הדרך - הרגלים מוטמעים בתת המודע (הרסניים ומקדמים) . כדי לשנות הרגלים הרסניים צריך לשנות את המסלול הטבעי שאליו התרגלנו עד היום , לכן שינוי זה לוקח זמן . 

חשוב חשוב חשוב !!! לגלות סבלנות , להנות מדרך הלמידה שלכם לעבר השגת מטרות - כל יום ובכל יום . להימנע מהלקאה עצמית ואשמה . הרגליים פעלו באופן אוטומטי ולשנות אותם פירושם לעשות שינוי לתמיד. 

ד. עיבוד רגשות , מחשבות ופעולות שבשליטתי - להרהר או לכתוב : מה אני יכול לעשות אחרת בדרך להשגת המטרה ? 

אפשר לעצום את העיניים , לדמיין זאת עם כל החושים ולכתוב לכם , מה הוא הדבר שכאשר יקרה חייכם ישתנו ! 

נירית רננה בר-נוי NLP Master Practitioner 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה