טיפול בכאב ברכיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפול בכאב ברכיים 

מאת   30/07/2013 |  נצפה 1828 פעמים
טיפול בכאב ברכיים- אפשרויות נעימות יותר

עוד פעם כאבים, עוד פעם צליעה, עוד פעם קשה להתיישב. כאב הברכיים חזר ובגדול. הפעם זה גם רציני- הולכים לאורתופדת שאומר ללכת לצלם, אולי MRI, אולי ניתוח... 

כמובן שאין לזלזל במה שהרופא אומר לכם, אבל לפני שמאבדים תקווה, יש דרכים נוספות לטפל בכאבי ברכיים, כתוספת לטיפול השמרני-

טיפול בכאב ברכיים זה לא דבר בלתי אפשרי. ישנם אפשרויות רבות שעוזרות כשמדובר על טיפול בכאב ברכיים.

הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא לאבחן את המצב התנועתי של המטופל. אבחון זה יעשה על ידי כמה מבדקים קצרים שיתנו לנו תמונת מצב כוללת של איכות התנועה אצל המטופל. אנחנו מחפשים בעיקר לראות כיצד הפציעה הזו או קודמת משפיעה על התנועה והכוח של האדם, ועל ידי כך גורמת לפציעות נוספות (פציעה בעבר מעלה ב-300% את הסיכוי לפציעה חוזרת או נוספת בעתיד). אם מדברים על טיפול בכאב ברכיים, העובדה שהייתה פציעת קרסול בעבר יכולה להיות הסיבה שכיום ישנם כאבי ברכיים.

טיפול בכאב ברכיים- הדרך הנעימה: אז נכון, יש אנשים שיותר נעים להם לקחת את הכדור ולהמשיך הלאה בחייהם. מצוין, אבל מה יקרה כשהשפעת הכדור תעבור? לכן אנחנו מעדיפים ללכת על פיתרון קצת יותר ארוך טווח- שיפור איכות התנועה וחיזוקה. בצורה כזו אנחנו מחזקים את השפעות הרפואה השמרנית, ומונעים את הישנות הבעיה.

תשאלו את עצמכם: בסדר, אז נעשה כמה תרגילים של פיזיותרפיה, למה כ"כ חשוב ליהנות מהתרגילים האלה? א. כי זה יותר כיף, אז למה לא? ב. כי טיפול בכאב ברכיים יהיה יעיל יותר כשהוא נעשה מתוך הנאה, משום שהנאה משחררת את ההורמונים שהגוף צריך כדי ללמוד לנוע נכון, והפחית כאבים. ג. כי כשאנחנו נהנים, אנחנו רוצים להמשיך ליהנות, מה שאומר שנמשיך את התרגילים יותר ממה שהיינו ממשיכים לולא היה כיף.

ועכשיו נשאלת השאלה- האם מדובר בסוג של רפואה אלטרנטיבית? לחלוטין לא. תפיסה זו לא שייכת לרפואה האלטרנטיבית, אבל משום מה גם ברפואה המערבית נוטים להתעלם ממנגנוני הלחץ, ולא בצדק. טיפול בכאב רגליים יהיה הכי אפקטיבי כשהוא נעשה בכיף, וזה דבר שהוכח מחקרית עשרות פעמים.

נדב שושןPrimal move אימון פונקציונאלי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה