האפליקציות שיסייעו לכם להתקשר מחול בזול
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האפליקציות שיסייעו לכם להתקשר מחול בזול 

מאת   25/07/2013 |  נצפה 2061 פעמים

אחרי שנים שבהן שילמנו מחירי עתק על שיחות מהארץ לחו"ל ומחירים אפילו גבוהים יותר על שיחות מהסלולרי לארץ בזמן שהות בחו"ל, נפרץ הסטטוס קוו בתחום. זה קרה הרבה בזכות הצלחתן של אפליקציות תקשורת מבוססות פרוטוקול אינטרנט, שעקפו את הצורך בהסתמכות על חברת טלפוניה. הסנונית הראשונה הייתה כנראה ICQ  הישראלית, אבל היום השוק מוצף באפליקציות כאלה – רובן חינמיות לחלוטין, שכל מה שהן מצריכות הוא הרשמה וחיבור לרשת. אחד החסרונות הגדולים הוא שהאדם שאתם רוצים לשוחח איתו חייב להיות רשום גם הוא לאותו שירות. לחברות הטלפוניה הישראליות יש מענה משלהן על אתגר השיחות מחו"ל וגם לו יש יתרונות וחסרונות משלו.

אפליקציות בינלאומיות

השימוש ברשת לתקשורת של שיחה קולית או  שיחת וידאו איננה מוצר חדש – השירותים הותיקים יותר כמו סקייפ ווייבר קיימים ומושכים עיניים כבר כמה שנים טובות. סקייפ מאפשרת גם שיחות וידאו אטרקטיביות, אבל היא חינמית לשירותים הבסיסיים ממחשב למחשב ודורשת תשלום  (כ – 40 אגורות לדקה) לשיחות סלולריות. האפליקציה ווטסאפ (What's-App) היא אולי המצליחה ביותר היום ורכישתה על ידי מייקרוסופט מבטיחה לה עתיד מזהיר : אבל היא מאפשרת קשר מגוון מבוסס אס. אם. אס ללא שיחה חיה בינתיים. אפליקציות כמו TANGO וגוגל טאק, לעומת זאת מאפשרות שיחה חיה וחינמית מסמרטפון לסמרטפון, אך גם הן סובלות מהמגבלות של אפליקציות כאלה : הן אפשריות רק מול מי שרשום גם הוא לאותו שירות ורק בנוכחות חיבור לרשת האינטרנט. חשוב לדעת, חבילות הגלישה בסמרטפונים שלנו לא פעילות מעבר לים, מי שנוסע לחו"ל ומנסה לבצע שיחה צריך למצוא חיבור Wi-Fi וזה לא תמיד בנמצא. האלטרנטיבה היא לקנות כרטיס סים מקומי בינלאומי. משתי הסיבות הללו האפליקציות לתקשורת מוגבלות ולא נותנות מענה של מאה אחוז.

ישומיים ישראלים

שתי ספקיות טלפוניה ישראליות נענו לאתגר לאפשר שיחות מחו"ל בתעריף מוזל באמצעות תקשורת אינטרנט. 012 סמייל מציעה את 012 Phone לסמרטפונים בעלות של 7 שקלים לחודש ו – 12 אגורות לדקת שיחה. האפליקציה עובדת טוב באייפונים ופחות טוב באנדרואיד ומערכות הפעלה אחרות. ה – Bphone של בזק היא אפליקציה מעניינת, המבוססת על הטלפון הביתי ב – IP, והיא מאפשרת העברת קו הטלפון לסלולרי והמשך תשלום רגיל על שיחות גם כשאנחנו בחו"ל. היא מאפשרת שיחות ל-4 מכשירים במקביל (כשמטיילים עם המשפחה) בעלות של בין 5 ל – 15 אגורות לדקה ללא דמי מנוי. האפליקציה תומכת באנדרואיד כמו באייפון ובלבד שאתם לקוחות בזק.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה