הפחתת כאב במפרקים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הפחתת כאב במפרקים 

מאת   16/07/2013 |  נצפה 1689 פעמים

הפחתת כאב במפרקים

האם יש מישהו מבין הקוראים שמעולם לא הרגיש כאב במפרקים? הייתי רוצה לראות מישהו שאף פעם לא אמר לעצמו או לאחרים- "יו, כואבת לי הברך" או "משהו לא בסדר במרפק שלי" או "הגב שלי מציק לי". אם יש מישהו כזה, אותו אדם פטור מלקרוא את המאמר זה, הוא יכול לעבור למשהו אחר.

אז אם המשכת לקרוא סימן שגם את/ אתה סבלת פעם מכאב כלשהו במפרקים. במאמר זה אעסוק בשאלת הפחתת כאב במפרקים מכיוון קצת אחר. זה נכון שאפשר פשוט לקחת כדור ולהעביר את הכאב, אבל העברת הכאב לא פותרת את הבעיה, היא רק גורמת לנו להתעלם ממנה.

הפחתת כאב במפרקים הוא נושא שצריך לעניין כל אחד ואחד מאיתנו. משום שכאב במפרקים משפיע בצורה ישירה על איכות חיינו.מי יכול ליהנות מטיול עם ברכיים כואבות? איך אפשר להתענג על ארוחה טובה כשכואב לשבת? איך אפשר להצליח לישון כשכל שינוי תנוחה מכאיב?

הפחתת כאב במפרקים, כיצד-כפי שאמרנו, אפשר לעשות זאת עם תרופות וכדורים. אין ספק שבהתחלה זה נראה כמו פיתרון טוב. עד שמתחילות תופעות הלוואי- בחילות, סחרחורות, קוצר נשימה, אולקוס.... השיטה השנייה- לטפל בגורם הבעיה.

הפחתת כאב במפרקים תהיה אפשרית כשנבין מה גורם לבעיה, ואיפה הקושי. לדוגמא- לאנשים רבים יש כאבי ברכיים משום שהקרסול לא בסדר. מפרק שלא מתפקד כראוי (פציעה, טווח תנועה מוגבל) יגרום נזק גם למפרקים שלידו. במקרה של הקרסול, מדובר על הברך, הירך והגב. הסיבה היא שהמפרקים שלנו בנויים בצורה שמחלקת את העומס בצורה סבירה בין כל המפרקים. קרסול שלא מתפקד כראוי יגביר את העומס על המפרק הבא בתור, כלומר הברך. עומס יתר על הברך יגרום לפגיעה בה, מה שיוביל לעומס יתר על מפרק הירך וכך הלאה.

הפחתת כאב במפרקים במקרים כאלההיא פשוטה- יש להחזיר למפרקים את טווח התנועה שלהם. למעשה, אנחנו צריכים ללמד אותם לזוז מחדש בצורה נכונה ובטוחה. בדיוק כמו שתינוק לומד לזוז בראשית חייו.  שיפור טווח התנועה של המפרק יביא הרבה פעמים לירידה ברמת הכאב, ולתחושה יחסית מהירה של שיפור והקלה.

חשוב לזכור, הפחתת כאב במפרקים זה משהו שאפשר לטפל בו בצורה פשוטה, בטוחה וטבעית, בעזרת תנועה נכונה ומודעת. הפיתרונות המהירים של תרופות לפעמים עושים יותר נזק מאשר תועלת, נסו גם פיתרונות אחרים.

נדב שושןPrimal move
אימון פונקציונאלי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה