האיזון שבין הסכמה וחוסר הסכמה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האיזון שבין הסכמה וחוסר הסכמה 

מאת   12/07/2013 |  נצפה 2144 פעמים

כתוב בלשון זכר מטמעי נוחות בלבד

תשאף לבסס הסכמה עם אחרים, על בסיס של הקשבה ורצון טוב, אך לעולם אל תצפה לכך.

אל תאחז באפשרות שרק יסכימו איתך או שרק תסכים עם כל השקפה וכל מה שקורה, ומצד שני אל תאחז באפשרות שלא יסכימו איתך, או שלא תסכים עם אף השקפה וכל מה שקורה. תמיד בהתאם למקרה - מצא את האיזון שבין הסכמה וחוסר הסכמה.

מטבע הדברים לא תמיד תסכים עם כל אבחנה / דעה / השקפה, כמו שלא תמיד יסכימו איתך. כשאתה נתקל בהשקפה שסותרת את העמדה שלך, במקרים רבים, התגובה הנכונה ביותר היא להשלים עם חוסר ההסכמה ולתת לזה לחלוף לידך.

אם מצאת לנכון להביע התנגנות, נסה לשים לב לרמת ההתנגדות שלך.

רמת ההתנגדות שלך לפעמים חשובה יותר מההתנגדות עצמה, כי כאשר היא חריפה מדי הסיכוי לגשר בין העמדות יורד וכמו כן תייצר סוג של אי שקט פנימי שיסית אותך מהעיקר ולא יוכל להועיל לאף אחד (או יזיק במקרים גרועים יותר).

תקשורת בונה מתחילה מהיכולת להקשיב, מבלי להיאחז בקנאות באפשרות שתמיד מפתה - להיות צודק. נסה לכמה רגעים לשים את הדעה שלך בצד ורק להקשיב, ואז כשהדעה שלך תחזור אליך באופן נקי יותר, היא תסייע לך להחליט ממקום רגיש ומתחשב יותר.

היכולת לשים את עצמך בספק - ובמיוחד כשאתה במצב של התנגדות להשקפה שונה משלך (או במצב של התנגדות בכלל), זו אחת מהיכולות החשובות ביותר שיובילו אותך לחיות בשלום גדול יותר עם עצמך ועם החיים בכלל.

האיזון שבין הסכמה וחוסר הסכמה קשור באופן ישיר לאיזון נוסף שגם אליו כדי לשים לב, וזהו האיזון שבין ספקות/דילמות/שאלות ובין מודעות ותשובות. אם תעמיק עצמך בהרבה מדי ספקות ושאלות, תכנס לאי נחת כזו שלא תאפשר לך להתמודד באמת עם האתגר שלפניך. ומצד שני, עם תרדוף אחר תשובות מהירות, ותשכנע את עצמך במה שנוח להאמין בו מבלי לבדוק מספיק את העובדות, במקרים רבים המציאות תפתיע אותך בתוצאות מאכזבות שכלל לא תצפה להן.

עקרון האיזון שבין תשובות ושאלות, כמובן אינו בא לומר שתהיה חצי מהזמן שקוע בשאלות וחצי מהזמן נהנה פירותיהן של התשובות, אלא שתמיד כדאי לנסות ולהגיע לאיזון שבין השאלות והתשובות בחייך בהתאם למקרה (שלעיתים דורש זמן רב יותר של מחשבות/הרהורים/ניתוחים/אבחנות וכו', ולעיתים פחות).

במצב מאוזן, השאלות יכולות עדיין להיות כבדות ועמוקות, אך תדע לא "לדגור" עליהן באינטנסיביות רבה מדי, כזו שתוכל לסחוט ממך יותר מדי אנרגיות ולייאש אותך. מבלי להזניח את השאלות, תדע גם לנוח מהן בזמן שמתאים לך - כדי ליהנות שוב מהתשובות שבכל זאת עושות סדר ומעניקות משמעות ברורה יותר לחייך. לא תזניח את השאלות, כי ברור לך שדרך ההתמודדות איתן תוכל להשיג עוד יותר תשובות ולבסס מודעות בטוחה ושלמה יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה