איך לבחור אופניים חשמליות שמתאימות לצרכים שלך?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך לבחור אופניים חשמליות שמתאימות לצרכים שלך?  

מאת   10/07/2013 |  נצפה 1411 פעמים

איך לבחור אופניים חשמליות שמתאימות לצרכים שלך?

 

אנשים רבים מתעניינים באופניים חשמליות, חלקם עושים את זה בגלל התלהבות מהאופניים שהם רואים ברחובות, חלקם בגלל ה"טרנד הלוהט" והרצון להידמות לסבלבריטאים, חלקם רוכשים ככלי תחבורה עיקרי או משני וחלקם ככלי תחבורה לילדים.

אבל איך לבחור אופניים חשמליות שמתאימות לך?

טוב, כמו בכל דבר, הכל זה שאלה של צרכים ואפשרויות.

אופניים חשמליים מתחלקים בגדול לקטגוריות חשמליות טכניות, ולקטגוריות תצורה חיצוניות.

מבחינה חיצונית, הרוב מוחלט של האופניים החשמליות הם בגודל "20 מתקפלות והתצורה הזאת נותנת מענה לרוב המוחלט של המשתמשים.

אופניים כאלו הם שימושיים במיוחד לרוכבים בסביבות עירוניות, לתחבורה בין עירונית, וחלקם, עם בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים, אידיאליים גם לרכיבת שבילי כורכר מתונה.

החלק המועט יותר של האופניים החשמליות, אבל עדיין נפוץ, הוא אופני "26 עירוניות, עם ישיבה זקופה, עלייה וירידה נוחה, מבנה מאסיבי וסבלים, מדובר גם כן באופניים אידיאליים לשימוש עירוני, כמובן שהחיסרון העיקרי הוא המקום הנדרש לאחסנה.

עדיין בקטגוריה הנפוצה מדובר על אופני "26 בתצורת אופני הרים, למען האמת, אין יתרון מיוחד לאופניים כאלו על הדגם הקודם שדנו בו. מדובר בעיקר בעניין של התלהבות ממראה חיצוני.

החלק הקטן יותר, אבל עדיין נראה בכבישים וברכבות הוא אופניי "12 עם גלגלים בגודל של קורקינט, ובאמת האופניים מחליפים קורקינט, רק שהן בעלות משקל נמוך ונוח יותר מהקורקינט הממוצע, בעלי אפשרות קיפול, והיתרון הגדול של האפשרות להמשיך ולנסוע אחרי שהסוללה נגמרת. מיותר לציין שאופניים חשמליים הם גם כלי תחבורה חשמליים אמינים הרבה יותר מאשר המתחרים שלהם – הקורקינטים.

בקטגוריה החשמלית הטכנית, ההבדלים העיקריים נוגעים ל וואט, הוולט והאמפר. בגדול רוב האופניים מגיעים עם מנועי 250 וואט שהוא ההספק המקסימלי של המנועים בהתאם לתקן. קיימים גם אופניים עם מנועים בגול גדלים של 200-220 וואט. אלו בעיקר אופניים זולים ונחותים יותר מחד, או אופניים קלים במיוחד מצד שני.

מבחינת האמפר, שהוא ה"דלק" בסוללה, לרוב האופניים החשמליות של 10 אמפר, ישנם עוד מספר דגמים בעלי סוללות נפוצות עם 8 אמפר. זה לא נוראה רק חשוב לדעת שיש השלכות מבחינת טווח הנסיעה.

ולבסוף הוולט – שהוא למעשה היכולת של הסוללה לתת מענה למנוע או... איך נסביר את זה,- אם היה מדובר במנוע בנזין, אזי היה מדובר בקוטר של הצינור שמוביל את הדלק מתא הדלק אל המנוע, או אולי הגודל של מערכת הזרקת הדלק. כלומר אופניים בעלות מערכת (לא רק סוללה, גם בקר ומנוע) של 36  וולט יהיו אופניים שיגיעו למהירות המקסימלית יותר מהר, יתמודדו טוב יותר עם האצות ביניים, ועם משקלים ועליות. לרוב סוללות 36 וולט יהיו גם בעלות אמפר גבוה יותר וגם בעלות איכות טובה יותר של הסוללה עצמה.

אז אחרי שהבנו את הקטגוריות החשמליות טכניות, ואת קטגוריות התצורה חיצוניות ובגדול גם את ההשלכות שלהם על השימושיות של האופניים החשמליות המתקפלות, אנחנו מקווים שיהיה לכם קל יותר לבחור את האופניים החשמליות שלכם.

 

 

 

בית האופניים והממונעים (bikeshome) היא חנות אופניים המתפועלת על ידי צוות בעל 10 שנות ניסיון בתחום האופניים החשמליות המתקפלות. במקום מעבדת תיקונים משוכללת לכל סוגי האופניים והממונעים, כולל ממונעים לילדים (כגון טרקטורונים לילדים, אופנועים לילדים, גי'פים ממונעים לילדים ועוד), אופני נשים, אופניים חשמליות, אופניים מתקפלות, תלת אופן ועוד.  כתובת האתר: http://www.bikeshome.co.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה