עידן + ערוצים נוספים לממיר הדיגיטלי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עידן + ערוצים נוספים לממיר הדיגיטלי 

מאת   02/07/2013 |  נצפה 3421 פעמים

תחילתה של רפורמת עידן + לוותה בקשיים רבים, שיעור החדירה בשנה הראשונה להיווסדותה של הרפורמה עמד על מאות צופים בלבד, הסיבה הייתה נעוצה לרוב בבעיות קליטה, גם עצם העבדה שלאורך זמן רב הרפורמה לא אושרה בכנסת והוגדרה כפיילוט לא תרם לאמון הציבור.

מאז השתנו דברים רבים, חוק הערוצים אושר זה מכבר בכנסת ולמעשה הפרוייקט מתוקצב באופן קבוע ע"י המדינה וממומן בחלקו גם ע"י הערוצים המשולבים בממיר הדיגיטלי, לאחרונה אף עוגן נושא הערוצים החינמיים בחוק ההסדרים לתקציב 2013-2014 . איכות הקליטה שודרגה מבלי הכר כך שלמעשה ניתן לקלוט היום ברוב חלקי הארץ את השידורים החינמיים באיכות דיגיטלית מעולה באמצעות אנטנה בתוך הבית ברוב המקרים או מחוץ לבית בבתים הממוקמים באיזורים בעיתיים יותר. הערוצים הנקלטים היום דרך הממיר הייעודי של עידן + הם : ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 23 (לילדים), ערוץ 33 וערוץ הכנסת ובמקביל ניתן להאזין לכ-14 תחנות רדיו ישראליות. עד היום למעלה מחצי מיליון בתי אב כבר רכשו את הממיר והצטרפו למערך החינמי. 

שר התקשורת לשעבר משה כחלון התווה והבהיר כבר בתחילת הפרוייקט שבכוונתו להגיע לכ-18 ערוצים חינמיים שישודרו לכלל הציבור ובכך יאפשרו תחרות אמיתית אל מול חברות הלוויין והכבלים, עם כינונה של הממשלה החדשה ומינויו של גלעד ארדן לשר התקשורת הוא הבהיר כי בכוונתו להמשיך ולדחוף את הרפורמה לעבר הרחבתה למספר רב של ערוצים, גולת הכותרת נכון להיום נוגעת להחלטת הממשלה לאפשר שילובם של ערוצים נושאיים כדוגמת (טבע, סרטים, ילדים, ספורט וכו') כבר החל בתחילת שנת 2014.

בתוצאות סקר שמתבצע נכון לכתיבת שורות אלו באתר האינפורמטי "idanplus.tv" בקרב כ- 8000 משתתפים עד כה המגמה ברורה ומצביעה על העדפה להוספתם של ערוצי סרטים וסדרות, ספורט וילדים.

בימים אלו שוקדים להרחבת הרפורמה בכמה מישורים:

ריכוז המאמץ של השר גלעד ארדן בנושא הוא מרשים, בנושא זה אפשר להגיד שהוא בהחלט נכנס לנעליו הגדולות של השר הקודם כחלון, כמובן שזהו אינו סוף פסוק ועד להוספתם של הערוצים הנוספים נמשיך ונקרא על משברים או בעיות רגולטוריות כאלו ואחרות, כיום המערך עובד בצורה טובה ובדוח תלונות הציבור של המועצה לצרכנות שהתפרסם בחודש מארס ניכר כי חלה ירידה בהיקף התלונות על עידן פלוס.

ללא ספק, השלמתה הסופית בעתיד של הרפורמה והרחבתה למספר רחב של ערוצים תביא לטלטלה עצומה בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית ובהכרח תתרום להורדת מחירים מצידם של חברות הכבלים והלוויין ולהצטרפותם של שחקנים נוספים.

 

 

לורי רולנד


מנהל באתר האינפורמטיבי : עידן פלוס

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה