מיניות בזוגיות וותיקה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מיניות בזוגיות וותיקה 

מאת   25/06/2013 |  נצפה 2450 פעמים

מיניות בזוגיות וותיקה

בריאות מינית הוגדרה על ידי  ארגון הבריאות העולמי כ"אינטגרציה חיובית של היבטים גופניים, רגשיים, אינטלקטואליים וחברתיים של ההוויה המינית של האדם, המקדמת ומעשירה את אישיותו ואת התקשורת והאהבה בחייו". אם להרחיב את ההגדרה למינטימיות בריאה (מינטימיות = מין + אינטימיות), הרי קשר אינטימי בין בני זוג, הכולל את המגע, הליטוף, הנשיקה, מעצים את חיי הזוגיות ומהווה בסיס נכון למערכת יחסים הדדית ואוהבת.

בעיות במיניות הזוגית

אם בני זוג חיים בזוגיות מאושרת ומלאה, וכל אחד מהם קשוב לצרכים ולרצונות של השני, קל להם יותר לדבר על תחושות כמו נסיגה בחשק המיני או חוסר עניין. לכן, בזוגיות טובה יש צורך חיוני בהידברות בין בני הזוג. היכולת להקשיב, היכולת להעניק, והיכולת לחשוק, הם חלק חשוב מזוגיות וותיקה. חוסר בתקשורת המילולית ובמגע הפיזי עשויים לגרום לנתק רגשי בין בני הזוג.

כאשר בני זוג חיים בזוגיות ממושכת, יכולים להיווצר 'שחיקה' במערכת היחסים האינטימית וחוסר עניין ביחסי המין. כדאי לדעת כי לעתים  הירידה בחשק המיני יכולה לנבוע מסיבות בריאותיות (ובנשים ההפרעה שכיחה יותר בתקופת האימהות או לאחר לידה). Hypoactive Sexual Desire Disorder   יכולה להיחשב לבעיה כאשר היא הופכת להפרעה ביחסי הזוגיות. האם הגורם לירידת התשוקה הוא פיזיולוגי בלבד? פרט מעניין, במחקרים הללו, ההגדרה להפרעה בתשוקה  כללה: "חוסר או היעדר של פנטזיות מיניות".

זוגיות ארוכה ומיניות

מה עושים כאשר מערכת יחסים ממושכת הופכת ל'פחות מעניינת' מבחינה מינית? כמו בכל מערכת יחסים זוגית קצרה או ממושכת, כאשר יש צורך בהשקעה בקשר המשותף, מיניות בזוגיות ארוכת שנים מחייבת השקעה. על שני בני הזוג להתמיד ולהעניק במערכת היחסים הרגשית, בתקשורת ביניהם, בהיענות, בקרבה ובמגע האינטימי שמעניק את הביטחון. מובן מאליו כי כאשר מערכת היחסים המינית הזוגית טובה כפי שהיא אין סיבה להסתגל לתנאי זוגיות חדשים שאינם מתאימים לבני הזוג. במקרים בהם כן קיימת בעיה, במקרים קיצונים ניתן לפנות לייעוץ זוגי או מיני. יחד עם זאת, השמירה על הזוגיות המינית הטובה היא בידי בני הזוג עצמם ובאחריותם. הכנסת תרגולים חדשים, יצירת מגע פיזי שוטף, חידוד הסקרנות, מימוש פנטזיות, שליחת מסרים מינים מאתגרים ,השתתפות בסדנאות זוגיות, אלא הם רק חלק מהדברים שניתן לעשות. גורל המיניות הזוגית נמצא בידנו וכדאי לטפחו.

שגרת היומיום, העבודה השוחקת, ההתנהלות היומיומית משפיעים  על הצורך בקיום קרבה אינטימית,  כאשר רוצים  למצוא כיוונים חדשים ביחד, קיימות דרכים רבות 'לצאת מהשגרה' ולמצוא מחדש את חיי המין המשותפים.  בני זוג במערכת יחסים וותיקה המתכננים רגעים יפים ביחד, חופשות רומנטיות  ובילויים אינטימיים, מסירים את 'אבק היומיום' ומעניקים מקום לתחושות הקרבה והאינטימיות הזוגית. קיימות דרכים רבות לשמירה על המיניות במערכת היחסים, וההשקעה במיניות הזוגית חשובה גם מהבחינה רגשית. בסופו של דבר, מערכת יחסים זוגית שהיא טובה ונכונה לשני הצדדים, לא תוכל להתקיים ללא מיניות וללא מגע אינטימי.

זכרו מיניות טובה חלק מאבני היסוד של זוגיות מעולה.

בהצלחה

תשומת לב-אריאל טמירתשוקה זוגית בשיח ומגע קבלו מתנה חינם : מסע בשבילי המיניות הזוגית http://land.t-l.co.il/?p=1 בפייסבוק http://www.facebook.com/bishvil.hazugiut או באתר www.t-l.co.il    

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה