הידרותרפיה לכלבים וחתולים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הידרותרפיה לכלבים וחתולים 

מאת   14/06/2013 |  נצפה 3850 פעמים

מהי הידרותרפיה?
מקור המילה הידרותרפיה הוא בשפה היוונית והיא מורכבת משני חלקים, הידרו משמעותה מים ואילו תרפיה משמעותה טיפול.
הידרותרפיה היא למעשה שיטת טיפול בפיזיותרפיה אשר הנעזרת במים לצורך הטיפול.
אחד היתרונות בהידרותרפיה היא שהעבודה וההליכה כנגד ההתנגדות של המים גורמים לכך שגם טיפול קצר יחסית הוא למעשה שווה למספר שעות הליכה או פעילות אחרת.
כמו כן, במהלך הטיפול בהידרותרפיה, הלחץ המופעל על פרקי הגוף השונים הינו נמוך הרבה יותר מאשר על הקרקע (בשל תכונות הציפה שהמים מקנים לכלב). דבר זה מסביר מדוע טיפולי הידרותרפיה נחשבים כה מומלצים לכלבים הסובלים ממחלות מפרקים, פריצות דיסק ועוד.
עם זאת, חשוב להבין כי הידרותרפיה הינה פעילות רפואית לכל דבר ולכן עליה להיות מבוצעת ע"י וטרינר או אח וטרינרי אשר מוסמכים בשיקום ופיזיותרפיה של בעלי חיים, זאת בכדי למנוע פגיעה בבעל החיים המטופל (לדוגמא בשל פעילות יתר או פעילות שאינה מתאימה לסוג המחלה ממנה סובל הכלב). כך לדוגמא בעל חיים עם דלקת ריאות אינו יכול לעבור הידרותרפיה.

מהם המצבים בהם מומלץ השימוש בהידרותרפיה?

לסיכום, הידרותרפיה מסייעת לכלב בחיזוק השרירים תוך מניעת עומס על מפרקי הגפיים, מאפשרת הגדלת טווח התנועה של מפרקים, ובנוסף מסייעת בשיפור הקואורדינציה והתנועה לאחר פגיעות עצביות שונות (כגון פריצות דיסק). כמו כן, הידרותרפיה בכלבים יכולה לשמש לשם ההרזיה או שיפור הכושר הגופני. חשוב לוודא כי המטפל הינו מוסמך בשיקום וטרינרי ובעדיפות לוטרינר בעל ניסיון רב בתחומו.

בית החולים הוטרינרי בהרצליה - מספק שירותי וטרינר חירום 24 שעות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה